Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKëshilla Mbi Intervistimin

Keshilla per diten e intervistes

Në vijim të artikullit të mëparshëm me disa këshilla për intervistën e punës tek ky artikull do te g...Keshilla per diten e intervistes

Kërkimi për punë është një proces stresues, por ju keni bërë një punë shumë të mirë në CV-në tuaj dh...“Rritu profesionalisht për...

Duapune.com në bashkëpunim me DIMAK Albania (Qendra Gjermane e Informacionit për Migracion, Arsim Pr...Test 3: Çfare po kerkon ne kete...

Intervista – Test 3 Pyetja është për ju, por ju duhet të mendoni për këtë nga perspektiva e re...DITA E INTERVISTES. Mos harroni!

Çfare duhet te keni parasysh diten e intervistes: Mbërrini të paktën 15 minuta para. Mund të keni ne...Test 2: Cilat jane dobesite tuaj...

Nëse intervistuesi ju pyet: – Cilat janë dobësitë tuaja? Cila do të ishte përgjigjja e saktë?...Test 1: Pse po e lini punen tuaj...

Provoni veten. Cila do te ishte pergjigjja e duhur? Pse po e lini punen tuaj aktuale? Kam shume ngar...Cili eshte stili juaj i menaxhim...

Menaxherët më të mirë janë të fortë, por fleksibël dhe kjo është pikërisht ajo që ju duhet të tregon...Çfare po kerkoni ne kete pune te...

Nje nga pyetjet qe percakton suksesin tuaj ne interviste eshte pikerisht kjo: Çfare po kerkon ne ket...Çfare ju pelqen me pak nga puna...

Ajo që nuk duhet të bëni është që të shprehni pakënaqësi rreth kompanisë aktuale ose të thoni se e u...Si t’i shpjegoni ndryshime...

Kur rekrutuesit ju bëjnë këtë pyetje ajo që duhet të bëni është thjesht të jeni të qetë dhe të shpje...Pse ka boshllek ne eksperiencen...

Ndoshta jeni kujdesur për fëmijët ose prindërit e moshuar, jeni marrë me çështje shëndetësore ose nd...Pse ju pushuan nga puna ? –...

Nje nga pyetjet me te sikletshme qe mund te bejne rekrutuesit gjate nje interviste eshte pikerisht k...Pse po e lini punen tuaj aktuale...

Kjo pyetje eshte pak “klishe”, por te jeni te sigurte qe do t’jua bejne gjate intervistes nese ju po...Keni gabuar në punë ? – I...

Askujt nuk i pëlqen të përmend gabimet e kaluara dhe sidomos në një intervistë pune ku po përpiqeni...Konflikt me shefin?

Cili është ai rast kur nuk keni rënë dakord me një vendim që është marrë në punë? Konflikt me shefin...Intervista – Aftësitë drej...

Më tregoni për një rast kur ju keni demonstruar aftësi drejtuese (lidershipi). Ju nuk duhet të keni...Intervista – Më tregoni pë...

Ndoshta nuk ndiheni mirë kur ju duhet të flisni për konflikte që keni pasur në punë. Por nëse ju pye...Pyetjet rreth experiencës tuaj t...

Pyetjet rreth experiencës së punës kanë si qëllim të mësojnë më shumë rreth sukseseve apo dështimeve...Cilat konsideroni si pikat tuaja...

Ajo që intervistuesi juaj vërtet po përpiqet të bëjë me këtë pyetje, përtej identifikimit të ndonjë...