Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Statistika

Numri i Punonjësve:

201-500

Punë Aktive:

1

Sektori:

Privat

Themeluar:

1992


INFORMACIONE KONTAKTI

Tirane, Shqipëri

Tel: +355689093725

Mobile:


Më skano:

Përshkrimi i kompanisë

“Lufra” zë fill si një punishte e thjeshtë e improvizuar në një nga dhomat e shtëpisë, me pajisje me kapacitet të kufizuar (deri në 1000 litra qumësht në ditë). Teknologjia e përdorur realizonte vetëm një artikull: djathë i bardhë në temperaturën 84 gradë.

Për realizimin me sukses të punës ata i japin shumë rëndësi cilësisë së lëndës së parë. Ata bashkëpunojmë me fermat më të mëdha në vend, të cilat kanë nga 400 deri në 800 krerë lopë.

Kanë ngritur një laborator modern, i cili realizon analiza të plota e të gjithanshme për treguesit kimikë, bakterologjikë e organoleptikë të lëndëve të para dhe të produkteve përfundimtare.

Fabrika e përpunimit të qumështit “Lufra” nisi që në vitin 1992 dhe puna jonë ka ardhur duke u përmirësuar nga ajo kohë. Që në fillimet e tyre si një punishte e thjeshtë, e improvizuar në një dhomë shtëpie, ata kanë përcjellë të njëjtën frymë dhe parime pune, të cilat i kanë shpërblyer me rritjen eksponenciale të kapaciteteve prodhuese, zgjerimit të gamës së produkteve, dhe shërbimit të një tregu më të gjerë konsumatorësh në të gjithë Shqipërinë.

Video