Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Explore Kosovo

Explore Kosovo

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Prishtinë, Kosovë 21-04-2020 edhe 16 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Turizem
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
21-04-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Explore Kosova është një kompani kosovare që ofron udhëtime me guidë të tematizuara nëpër Kosovë për vizitorë ndërkombëtarë dhe vendorë. Explore Kosovo po kërkon të punësojë dy (2) të rinjë që do të shërbejnë si guida turistike për të gjithë territorin e Kosovës.

Kandidatët e interesuar për këto pozita duhet të plotësojnë këto kritere:

  • Të jenë studentë apo të kenë përfunduar studimet në fushën e historisë, arkeologjisë, gjeografisë, historisë, apo fusha të ngjashme;
  • Të flasin rrjedhshëm gjuhën angleze.
  • Njohja e gjuhës frënge, spanjolle, ose gjermane është përparësi;
  • Të kenë aftësi të mira komunikuese dhe ndërpersonale;
  • Të kenë patentë shofer;
  • Të jenë të gatshëm dhe të aftë të shoqërojnë turistët gjatë vizitave nëpër shtigje malore.

 

Për kandidatët e përzgjedhur do të jetë obligative ndjekja e një trajnimi për ofrimin e shërbimeve të guidave turistike.

  Angazhimi si guidë turistike ofron orar fleksibil të punës, që është veçanërisht i përshtatshëm për studentët, udhëtime nëpër të gjithë vendin, si dhe mundësi për njohje me njerëz nga kultura të ndryshme.  

Për të aplikuar, ju lutem dorëzoni një CV tuajën dhe një letër motivuese (në letër motivuese duhet të tregoni pse jeni të interesuar për këtë pozitë dhe çfarë mendoni se ju bën kandidatin/en më të përshtatshme për të) në email adresën: [email protected]

Të gjithë kandidatët do të trajtohen në mënyrë të barabartë gjatë procesit të selektimit, pavarësisht gjinisë, etnisë, racës, orientimit fetar, apo orientimit seksual.
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".Reklamë
Reklamë
Reklamë
Reklamë