Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
SOS Fshatrat e Femijeve, Shqiperi

SOS Fshatrat e Fëmijëve është një organizatë sociale, jo fitimprurëse, jopolitike dhe jofetare që verpron në ndihmë të fëmijëve që kanë humbur kujdesin prindëror apo që janë në rrezik për të humbur atë. SOS Fshatrat e Fëmijëve është anëtare e organizatës ndërkombëtare, SOS Kinderdorf International, krijuar nga Herman Gmeiner në vitin 1949. Ajo është prezente në 132 vende në botë në shërbim të fëmijëve, familjeve dhe komuniteteve...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Rr. Hermann Gmeiner, Sauk
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel: +355 4 2415972
  • Mobile:

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 28-07-2020 edhe 14 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Punonjës Social
Tipi i punës
Kohe e pjesshme
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
28-07-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

SOS Fshatrat e Fëmijëve Shqipëri kerkon te punesoje grua ne pozicionin Teze / Asistente Familje.   

SOS Tezja / Asistentja e Familjes mbeshtet SOS Nenen ne detyrat e saj, duke e ndihmuar profesionalisht ate ne ofrimin e kujdesit te femijeve SOS.

Detyrat

1. SOS Tezja / Asistentja e Familjes mbeshtet ne menyre profesionale SOS Nenen, gjate aktivitetit te perditshem te kujdesit dhe zhvillimit te femijeve ne SOS familje.
2. Realizon zëvendësimin e përkohshëm të SOS Nënës në rastet kur ajo merr pushimet, duke marrë të gjitha detyrat dhe përgjegjësitë e saj dhe mban përgjegjësi gjatë kohës së zëvendësimit për fëmijët dhe për shtëpinë ku ata jetojnë.
3. Ndihmon SOS nënën ne punët e shtëpisë duke lehtësuar rolin e saj në këtë aspekt.
4. Ndjek fëmijët e familjes në procesin e përgatitjes ditore të mesimeve, duke i mbështetur ata sipas nevojave.  
5. Merr pjese aktive në jetën familjare dhe sociale te SOS familjeve që mbështet duke dhënë kontributin e saj në këtë aspekt.

Kualifikimet

Kerkesat per kandidaten SOS Teze / Asistente Familje:

1. Te kete perfunduar arsimin e mesem (12 vjet); preferohet, te kete kryer trainime ne fushen e kujdesdhenies ndaj femijeve; 
2. Te kete nje eksperience pune jo me pak se 5 vjet ne rritjen dhe edukimin e femijeve;
3. Te jete e afte dhe te kete deshire te kryeje te gjitha detyrat normale te nje nene / amvise per kujdesin ndaj femijeve; 
4. Te kete shendet te mire fizik dhe mendor; 
5. Te kete durim dhe komunikim te mire; 

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Personat e interesuar jane te ftuar te dergojne nje C.V. me email:  [email protected]  
Tel: +355 4 4536901 ext 16


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".