Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 72649

Teknolog Ushqimor

Tirane, Shqipëri 22-12-2022 edhe 21 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Tjeter

Kohe e plote

Pak eksperience 0 - 2 vite)

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

22-12-2022

---

---


Përshkrimi

A.M.G FOOD Sh.p.k e themeluar qe ne vitet 90. Një kompani me eksperiencë 25 vjeçare në fushën e importit dhe shpërndarjes së produkteve ushqimore të ngrira si: Akullore Algida (Magnum, Corneto, Cdo, Scandal, King Kone…), Produkte Pule Lezita (Kotoleta, Krahe Pule, Finger Pule, Fileto Pule), Produkte Brumi Ioniki, Perime Polar Food, Produkte Deti Siblou etj. Tashmë e konsoliduar si një lider në tregun shqiptar me nje staf profesionist dhe me përvojë po zgjerohet në dimensione të tjera. Gjithmonë të përkushtuar ndaj qëllimit për të përmbushur nevojat e klientëve tanë. Në kuadër të rritjes së cilësisë së shërbimit kompania është në kërkim të një stafi të ri energjik dhe me dëshirë për rritje profesionale.

Kompania kërkon: Teknolog Ushqimor


Detyrat

 • Përgjegjës për planifikimin dhe zbatimin e planit të prodhimit.
 • Planifikon dhe menaxhon të gjithë procesin e porosisë së lëndëve të para.
 • Harton, zbaton dhe kontrollon procedurat e produktivitetit në procesin e prodhimit, duke përfshirë raporte dhe informacione të sakta për të marrë vendime strategjike në kompani.
 • Përgjegjës për vendosjen dhe kontrollin e standarteve të cilësisë së produkteve.
 • Përgjegjës për linjën e prodhimit në të gjitha hapat për të siguruar cilësinë e produkteve dhe zbatimin rigoroz të recepturave dhe standarteve të cilësisë dhe sigurisë.
 • Përgjegjës për zbatimin e standarteve dhe ligjeve të sigurise dhe shëndetit në punë.
 • Përgjegjës për zbatimin nga punonjësit të standarteve të kompanisë për cilesinë, produktitivitetin, mirëmbajtjen dhe sigurinë.
 • Kontrollon nëse linja e prodhimit I përmbahet standarteve dhe procedurave dhe është në përputhje me kërkesat ligjore ne fuqi.
 • Pergjegjës për kryerjen e analizave dhe kontrolleve të nevojshme për të plotësuar cdo standart dhe procedurë të kërkuara nga strukturat e brendshme të kompanisë si dhe autoritetet shtetërore.
 • Përgjegjës për raportimin ne kohë dhe zgjidhjen e cdo problemi që ndikon në mënyrë të drejtëpërdrejtë funksionimin e përditshëm të punës.
 • Ndihmon në zhvillimin, vendosjen dhe monitorimin e të gjithë parametrave kyç të përpunimit dhe testimit për tu siguruar që materialet/produktet plotësojnë kërkesat dhe standartet.
 • Orienton në vendosjen e procedurave /udhëzimeve të punës dhe dokumentacionit të kërkuar për të gjitha operacionet e prodhimit.
 • Ndihmon që sistemet e sigurisë së kompanisë të zbatohen, mirembahen dhe përmirësohen vazhdimisht në përputhje me standartet ISSO/HACCP dhe certifikimet e tjera te kompanisë.
 • Përgjegjës per organizimin dhe zbatimin e trajnimeve të ekipit të prodhimit.
 • Raportim ditor, javor dhe mujor për departamentin e prodhimit.

Kualifikimet

 • Diplomë universitare në “Teknologji ushqimore” ose degë të ngjashme.
 • Eksperience pune mbi 3 vjet në industrinë e përpunimit të mishit.
 • I aftë të drejtoj njerëzit në varësi.
 • Njohës i mirë i legjislacionit shqiptar për sigurinë ushqimore në prodhim.
 • Trajnime në fushën e përpunimit të mishit përbëjnë avantazh
 • Të jetë njohës i mirë i programeve bazë të paketës Office
 • Të karakterizohet nga integriteti dhe korrektësia në punë.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar  ose apliko nga duapune.com.

Personat e interesuar duhet të dërgojnë CV me foto dhe Letër Interesi me email në adresën[email protected] ose kontaktoni ne numrin e telefonit: 0692037422

Vetëm aplikantët e përzgjedhur do të kontaktohen brenda 48 orëve nga marrja e aplikimit.

A.M.G FOOD shpk- Algida® promovon shanset e barabarta!

 


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
A.M.G sh.p.k

A.M.G sh.p.k is a private company founded by Goxha brothers with offices located in Tirana, Albania. The company established in 2001 as a result of the growing demand of the local market for frozen foods. The passion for ice cream was very old and the company the same year started to import one of the world leading brands of ice cream Algida part of Unilever. The company A.M.G sh.p.k is a trusted importer and distributor of quality frozen products and specializes in Ice cream, pork, poultry, pastry, seafood and vegetable products. As one of the frozen industry’s leading importers in Albania, they carry many of the world’s leading brands, such as Algida, Ioniki, Yupik, and Siblou etc. All these brands meet or exceed the global standards of quality as well as food safety and hygiene.

With many years of robust experience, they have now a strong customer base covering all segments. With their main office located in Tirana, their customer base and distribution network have covered the whole territory of Albania. This experienced distribution network has helped them to market the renowned brands successfully into the Albanian market. They are dedicated to accommodate the needs of our customers and further expand our business. With their already solid operation and logistics system, they maximize their service and market our brands directly to consumers.

To solidify our business, they have a group of sales and marketing professionals who are empowered with tenacious persistence. Through various exhibitions, promotions and advertisements, they combine innovative ingredients and brand-building skills to attain mutual success with our clients and suppliers.


INFORMACIONE KONTAKTI