Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
ITirana sh.p.k

A Certified Service Provider Our Customers are good informed and their expectations & requirements are growing. To keep up, we offer a commitment to Quality of Service Delivery and Information Security. To operate conform international standards, we've implemented an Information Technology-Service Management ISO/IEC 20000-1:2011, an Quality Management System EN-ISO-9001:2015 and an Information Security Management System IS...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Tirane, Shqipëri
  • Tel: +355684055115
  • Mobile:

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 12-10-2020 edhe 14 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Tjetër
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Po
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
12-10-2020
Data e fillimit të punës
Numri i kandidatëve
5

Përshkrimi

Kerkohet Teknik Fiber Optike per ISP. Detyrat perfshijne: instalime te reja, mirembajtje klientesh fundore, rrjetit optik dhe wireless.

Detyrat

Detyrat dhe pergjegjesite:
*   Ngjitjen (splicing) te fibres optike, testimin e tyre.  
*   Identifikon demtimet dhe ben te mundur riparimin e tyre.  
*   Raporton dhe propozon per zgjidhje perfundimtare te problemeve.  
*   Kryen inspektime dhe kontrolle te infrastruktures dhe rrjetit te fibres optike.  
*   Kryen raportim dhe dorezimin e dokumentacionit pas perfundimit te punes.  
*   Kryen mirembajtjen dhe azhornimin e dokumentacionit te projektit.  
*   Ploteson raportet ditore te punes.  
*   Raporton tek Menaxheri i Departamentit.
*   Nen drejtimin e HSS, kane pergjegjesine per koordinimin e perditshem te zbatimit te rregullores se sigurimit teknik.  
*   Sigurohet qe rregullorja e sigurimit teknik te zbatohet rigorozisht.  
*   Kryen inspektim periodik te pajisjeve personale, sigurimit personal, si dhe raporton per cdo rast te demtimit, mungeses apo rinovimit te tyre.

Kualifikimet

Experience e kerkuara:  
*   1 vit eksperience ne ngjitjet e fibres optike.  
*   Njohuri te paisjeve matese dhe ngjitese (OTDR, Fusion Splicing, Power Meter)

Njohurite dhe aftesite e kerkuara:  
*   Aftesi shume te mira me punime me fibra optike, pergatitje xhuntosh, panelesh dhe kabinetesh optike.  
*   Aftesi shume te mira ne matjet e rrjetit optik dhe identifikimin e problematikave ne rrjet.  
*   Te jete i afte te interpretoje projektet e fibres optike.  
*   Te jete i afte per te punuar ne grup dhe per te organizuar punet e grupit.  
*   Te jete i afte fizikisht per te punuar ne kushte te ndryshme atmosferike.  
*   Të jete i disiplinuar, i motivuar dhe i organizuar.  
*   Arsimimi preferohet i mesem ose i larte.  
*   Leje drejtimi automjeti te vlefshme.
*   Gatishmëri për të punuar jashtë orarit, fundjavave, ose në raste emergjente.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".