Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Abkons shpk

We are a multinational management consulting firm committed to helping institutions make lasting improvements. Founded in 2006 as a legal and financial consulting firm, Abkons has since grown rapidly, specializing in diverse industry sectors. Abkons has a wide range of capabilities, and has built a unique team equipped to advise on: * Cultural and Historical Heritage Services * Engineering Services * Environment Services * Fina...

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 07-11-2020 edhe 16 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Financier
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
07-11-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Specialisti i Financës do të jetë përgjegjes për përgatitjen e informacionit financiar të shoqërisë si edhe menaxhimin e te gjitha të dhënave financiare në sistemin kontabël duke raportuar tek Menaxhere e departamentit të Financës.

Detyrat

 • Mbajtje e Kontabilitetit të kompanisë duke u bazuar në kontrata, fatura, arka, lëvizjet bankare etj;
 • Monitorimi i klientë/furnitorëve;
 • Monitorimi i inventarit;
 • Përgatitje e deklarimeve tatimore;
 • Mbajtje dhe menaxhimi i të dhënave/dokumentave financiare në funksion të mbylljes së pasqyrave financiare vjetore;
 • Raporte mujore sipas standardeve apo legjislacionit shqiptar dhe kërkesave të shoqërisë;
 • Çdo detyrë tjetër të diktuar nga nevojat e punës apo punëdhënësi.

Kualifikimet

 • Të ketë mbaruar Arsimin e Lartë në një nga degët e Ekonomisë;
 • Të këtë minimumi 2 vite eksperiencë pune (e preferueshme në sektorin Retail);
 • Te ketë njohuri të sistemit kontabël Alpha Web;
 • Te ketë njohje të legjislacionit tatimor;
 • Të ketë aftësi të punojë në mënyrë individuale dhe në grup;
 • Të jetë proaktive ndaj zgjidhjeve të problemeve;
 • Aftësi për të ndërtuar marrëdhënie pozitive brenda kompanisë dhe i/e aftë të ndërtojë ekspertizë profesionale me integritet dhe përkushtim;
 • Aftësi shumë të mira komunikuese, analitike, operacionale dhe kordinuese;
 • Njohuri shumë të mira në gjuhën angleze (njohje e çdo gjuhe tjetër përbën avantazh);

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Të gjithë kandidatët e interesuar që përmbushin kriteret e mësipërme, mund të aplikojnë brenda datës 07 Nëntor 2020 nëpërmjet Dua Punë ose tek adresa e email-it: [email protected] me referencë #R026 Specialist/e Finance.


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".