Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comTirane, Shqipëri 05-07-2022 edhe 9 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Specialist Kontratash
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
05-07-2022
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Gener 2 kerkon te punesoje: Specialist Kontratash.

Detyrat

 • Pergjigjet per pergatitjen e formateve te standartizuara te kontratave te ndertimit, sipermarrjes, shit-blerjes, bashkepunimit, qirase, punesimit, sherbimit, etj., dhe revizionimin e tyre.
 • Ofron rishikim te plote dhe te shpejte te dokumentave te pergatitur nga pale te tjera.
 • Kontrollon mirembajtjen e skedareve te detajuar dhe te organizuar per cdo kontrate nga Administratoret e Kontratave.
 • Kontrollon, ndryshon, raporton tek strukturat pergjegjese rregjistrin e pergjegjesive kontraktuale midis paleve te ndryshme (Action/Notice/Liability Matrix) dhe kontrollon ekzekutimin e kontratave ne perputhje me kushtet kontrakuale dhe politikat e kompanise.
 • Kontrollon pergatitjen e njoftimeve sipas kerkesave kontraktuale; monitoron performancen e Nenkontraktoreve; raporton statusin dhe plotesimin e kushteve kontraktuale te Punedhenesve, Kompanise dhe Nenkontraktoreve, ose Paleve te tjera te Treta.
 • Rishikon dhe finalizon korrespondencen e pergatitur nga struktura te ndryshme te kompanise dhe/ose Administratoret e Kontratave ne lidhje me zbatimin e kontratave.
 • Kontrollon mbylljet e cdo Kontrate ne fund te periudhes (close Out) dhe leshimin/marrjen e garancive te lidhura me kontratat.

Kualifikimet

Edukimi:

 • Të ketë përfunduar fakultetin Juridik.
 • Preferohet të ketë kualifikim në nivel pasuniversitar në fushën e juridikut ose financës.
 • Gjuhë të huaja: Anglisht (shkëlqyer), Italisht (shumë mirë).
 • Njohuri kompjuterike: Paketa Microsoft Office.
 • Eksperienca e kërkuar: Min. 6 vite eksperiencë pune në perpilim kontratash.
 • Preferohet të ketë eksperiencë pune në një kompani që operon në fushën e ndërtimit si dhe eksperiencë në kontrata FIDIC.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Te gjithe te interesuarit, jane te lutur qe te dergojne CV nepermjet adreses se e-mailit: [email protected] ose te plotesojne formularin e aplikimit ne faqen zyrtare www.gener2.al ne seksionin "apliko online".

Afati i fundit i aplikimit eshte data 05 Korrik 2022, ora 17:00.

* Vetem kandidatet e perzgjedhur do te kontaktohen.

* Të gjithë aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet sipas ligjit Nr. 9887 mbi "Mbrojtjen e të dhënave personale".


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


Gener 2 sh.p.k.

Gener 2 is an award –winning company that has established itself as a most reputable and prestigious construction, project management and engineering name in Albania.

Over the past decades, Gener 2 has swiftly developed from a simple construction local based company to an ambitious multi industrial organization that offers quality work by being innovative, trustworthy and committed to excellence.

Gener 2 pride...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Aba Business Center, Rr. Papa Gjon Pali II
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: +35544501700
 • Mobile: +35544501700

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë