Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Eurolab Internacional Grup

EUROLAB INTERNACIONAL GRUP (EIG) daton origjinën e saj në vitin 1995. Fokusi i kompanisë është shitja dhe shpërndarja e produkteve në mënyrë të drejtpërdrejtë (DSD), duke u përqëndruar në kanalet On / Off Trade. EUROLAB INTERNACIONAL GRUP shpk mbulon disa tregje distribucioni të pavaruara ne: Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe Mal i Zi.

Misioni i kompanisë është restaurimi i një marrëdhënie afatgjatë dhe të besueshme...

INFORMACIONE KONTAKTI

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 06-05-2021 edhe 23 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Ekonomist
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Pak eksperience (0 - 2 vite)
Kërkohet foto
Po
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
06-05-2021
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

EUROLAB INTERNACIONAL GRUP shpk, nje nder shoqerite lider ne fushen e importit dhe distribucionit ne Shqiperi, shpall vakant pozicionin: Specialist ne departamentin e  import-eksportit

Detyrat

  • Pergatitja e dokumentacioneve per eksport, fatura, packing- list, certifikate origjine-cilesie-analizash (vendase dhe e furnitorit).
  • Pergjegjes per pullat, regjistrin -Magazinen doganore.
  • Pergjegjes per ambalazhet me regjim te perkohshem: paleta, fuci, shishe, arka.
  • Rakordim dhe raportim per ambalazhet me regjim te perkohshem ne kliente.
  • Regjistrimi i faturave te blerjeve dhe fletes doganore ne sistem (pershkrime produktesh).
  • Regjistrimi i kostove te FLD ne sistem pasi kalkulohen nga specialistja e kostove; kontroll dhe raportim mujor FLD-Deklarate.
  • Rakordim javor me magazinierin ne lidhje me hyrjet ne magazine.
  • Porosite e pullave te akcizes.

Kualifikimet

• Te kete kryer arsimin e larte, preferohet drejtim ekonomik ose menaxhimi.
• Pervoje ne pozicione te ngjashme rreth 3 vjet; perben avantazh eksperienca me magazinat doganore&logjistiken;
• Njohuri  te mira te praktikave  te import/eksportit;
• Perdorues i mire i  gjuhes italiane dhe angleze, te folur dhe shkruar
• Njohuri shume te mira ne perdorimin e Paketes Office
• Njohuri  ne perdorimin e programeve financiare.
• Aftesi te spikatura komunikimi verbal dhe te shkruar.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Te interesuarit mund te dergojne CV ne adresen [email protected] 
Ne subjekt te e-mailit duhet shenuar pozicioni per te cilin aplikohet.
Vetem kandidatet qe plotesojne kriteret do te kontaktohen.  


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".