Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 73941

Specialist i Shërbimit të Klientit

Tirane, Shqipëri 14-02-2023 edhe 14 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Specialist i Marrëdhënieve me Klientin

Kohe e plote

Mesatare 3 - 10 vite)

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

14-02-2023

---

---


Përshkrimi

Kërkesa e lartë për financimin e makinave të përdorura përmes qirasë financiare ka shtyre Virtus Invesco Partners të zgjeroj aktivitetin e vet në disa vende të Ballkanit duke përfshi Shqipërinë. Me qëllim të zgjerimit të aktivitetit në tregun e financimit të makinave të përdoruara, Virtus Invesco Partners po kërkon kandidatë të kualifikuar për pozicionin “Specialist i Shërbimit për Kliente” për degët në Tiranë dhe Kashar.


Detyrat

Përshkrimi i vendit të punës:

 • Shqyrton aplikimet për qiranë financiare dhe leaseback në përputhje me procedurat e përcaktuara në politikën e kreditimit;
 • Kompleton dokumentacionin dhe siguron informacion të saktë, sipas procedurave të brendshme për nënshkrim të marrëveshjeve me klientët;
 • Bën vlerësimin automatik dhe sipas nevojës manual të makinave duke përdorur modulin e vlerësimit në ERP;
 • Përgatitë rastet për komitet të kredive;
 • I përgjigjet kërkesave të komitetit për dokumentacion shtesë gjatë vlerësimit të riskut kreditor;
 • Administron nënshkrimin e kontratave
 • Koordinon regjistrimin e makinave dhe dorëzimin tek klientët përkatës;
 • Paraqitet për nënshkrim të kontratave tek noteri sipas autorizimit zyrtarë;
 • Ndjekë procedurat e komunikimit, udhëzimet dhe politikat e brendshme të kompanisë;
 • Qasje proaktive dhe efektive në zgjidhjen e sfidave ditore me profile të ndryshme të klientëve;
 • Të arrijë objektivat e shitjes sipas përcaktimit me menaxherin e linjës në baza javore dhe mujore;
 • Raporton në baza ditore, javore dhe mujore sipas kërkesës së zyrtareve të shoqërisë;
 • Punë shtesë sipas nevojës të deleguara nga menaxheri.

Kualifikimet

 • Eksperiencë pune në fushën e shërbimit për klient (preferohen aplikant me eksperiencë në sektorin mikro-financiar apo bankar);
 • Diplomë universitare në fushën e ekonomisë, marketingut ose fushëveprimeve të ngjashme;
 • Aftësi të shkëlqyera në komunikim dhe prezantim;
 • Aftësi për të menaxhuar kohën në mënyrë efektive;
 • Shkathtësi të mira kompjuterike dhe sistemeve të komunikimit me klientë;
 • Njohuri të arsyeshme të gjuhës angleze (e preferuar) dhe
 • Përvoja e mëparshme në financim të makinave përmes qirasë financiare do të konsiderohet si vlerë e shtuar në ketë proces aplikimi.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Çfarë ofron Virtus Invesco Partners:

 • Mundësi e madhe për të qenë pjesë e një kompanie inovative në procesin e zgjerimit në tregun e Shqipërisë dhe më gjërë.
 • Pagë baze konkuruese + bonuse atraktive;
 • Ambient profesional i punës ku do të keni mundësi të përdorni njohuritë dheaftësitë tuaja në mënyrë efektive për ngritje në karrierë

Dërgoni CV-in në adresën e e-mailit: [email protected] jo më vonë se 31 Janar 2023. Ju lutem referojuni në e-mail titullit të pozitës për të cilin jeni duke aplikuar, p.sh. “Specialist i Shërbimit për Klient” dega Tiranë ose Kashar. Vetëm kandidatët në listen e ngushtë do të kontaktohen.


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Virtus Invesco Partners

Virtus Invesco Partners


INFORMACIONE KONTAKTI