Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 74158

Specialist i Produkteve Financiare

Tirane, Shqipëri 20-02-2023 edhe 20 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Ekonomist

Kohe e plote

---

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

20-02-2023

---

---


Përshkrimi

EGS -Engineering Global Solution është një kompani e cila operon në fushën e elektromekanikës dhe ndërtimit. Ne jemi të specializuar në sektorin e elektromekanikës me projektim, zbatim, punime elektromekanike si: sisteme hidraulike, sisteme elektrike, sisteme ngrohje-ftohje, sisteme kondicionimi, si dhe punime ndërtimi ne dizenjim, projektim, zbatim.


Detyrat

 • Interviston klientët duke marre informacionet e nevojshme mbi bazen e te cilave analizon dhe vlerëson kërkesën për kredi, nëse i përmbushin kriteret për marrjen e kredisë apo jo.
 • Përgatit analizën financiare dhe vlerëson riskun e aplikimit për kredi si dhe aftësinë paguese të klientëve.
 • Ofron mbeshtetje duke informuar klientet ne lidhje me listen e dokumantave qe duhet te plotesojne per perfitimin e kredise.
 • Mbledh dokumentacionin e nevojshëm të klienteve, në përputhje me kërkesat dhe procedurat e Institucionit bankar apo financiar përkatës.
 • Siguron që informacionet dhe dokumentacioni për klientet janë ruajtur në çdo kohë konform politikes për sigurinë e informacionit;
 • Realizon ndermjetesimin midis klientit dhe Institucionit banker ose financiar per te perfituar kredine e kerkuar duke prezantuar rastin e kredisë pranë komitetit perkates te kredise.
 • Kompleton aplikimin per kredi bashke me klientet.
 • Siguron një shërbimi cilësor ndaj klientëve dhe institucioneve financiare.
 • Përgatit raporte të ndryshme dhe kryen detyra të tjera të caktuara nga eprori i departamentit.

Kualifikimet

 • Të ketë mbaruar studimet e Larta ne nje nga deget e fakultetin Ekonomik (perben avantazh dega Finance- Banke).
 • Eksperiencë e mëparshme pune jo me pak se 2 vite, preferohet në sektorin bankar dhe/ ose subjekte financiare jo banka.
 • Është plotësisht e/i njohur me Politikat dhe procedurat kreditore, dhe ka njohuri kompjuterike të cilat kanë të bëjnë me punën e saj / tij.
 • Të dijë të përdorë shumë mirë programet e paketës Office ( Excel, Word, etj).
 • Njohuri të gjuhës angleze (në të folur dhe në të shkruar).

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Aftësi të tjera:

 • Te kete aftesi të shkëlqyera komunikimit verbal,  me shkrim dhe ndërpersonal
 • Të ketë aftësi të dëgjojë klientin dhe të kuptojë nevojat e tij financiare.
 • Të ketë gjykim kritik dhe të analizojë informacionin që merr nga tregu dhe klienti.
 • Të marrë përgjegjësi përsipër dhe të jetë në gjendjë të bëje propozime strategjike
 • Përdorim shumë të mirë të programeve të paketës Office, Excel, Word, etj.

 

Kandidatët e interesuar mund të dërgojnë CV-të me fotografi në adresën elektronike: [email protected] ose kontaktoni ne nr. +355674021523.
Jeni të lutur të përcaktoni pozicionin e punës për të cilin aplikoni në email-in e dërguar

 

Adresa: “Autostrada Tirane-Durres, Km 11, Godina "Hybrid", Kati 0, Kashar” (ish – Godina Emigres)


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Engineering Global Solution shpk

Engineering Global Solution shpk


INFORMACIONE KONTAKTI