Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 83463

Specialist Higjene dhe Cilësie TEG

Tirane, Shqipëri 01-12-2023 mbaron sot


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Tjeter

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

01-12-2023

---

---


Përshkrimi

SPAR Albania është pjesë e Balfin Group dhe drejton rrjetin më të madh të shitjeve ushqimore me pakicë me të drejtën e eksluzivitetit të emrit “SPAR”.

Balkan Finance Investment Group, BALFIN Group,
është një nga grupet investuese më të rëndësishme dhe më të suksesshme në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Gjeografikisht, Grupi BALFIN është i pranishëm në Austri, Shqipëri, Kosovë, Bosnjë dhe Hercegovinë, Maqedoninë e Veriut, Mal të Zi, Zvicër, Kroaci, Holandë dhe SHBA, me afërsisht 5,000 punonjës në total. Aktivitetet e Grupit BALFIN përfshijnë zhvillimin dhe menaxhimin e pasurive të patundshme, shitjet me shumicë dhe pakicë, sistemin bankar, menaxhimin e aseteve, mediat dhe logjistikën. Grupi BALFIN po rritet në mënyrë të qëndrueshme dhe kontribuon në përmirësimin e jetesës së komuniteteve përmes zhvillimit ekonomik, prezantimit të ideve të reja, punësimit dhe investimeve sociale.

Pozicioni: Specialist Higjene dhe Cilësie.
Departamenti: Departamenti Higjenës.
Vendodhja: TEG, Tiranë.
Raporton tek:
Menaxheri i Higjienës dhe Cilësisë.

Përmbledhja e Pozicionit:
Specialisti i Higjenës dhe Cilësisë sigurohet që Higjiena dhe Cilësia e produkteve dhe Marketeve në përgjithësi të jetë në përputhje me standartet e kompanisë dhe kerkesat ligjore.

Detyra dhe Përgjegjësi:

 • Njeh shume mirë të gjitha kërkesat e kompanisë mbi dokumentacionin që një dyqan duhet të mbajë të plotësuar dhe përditësuar.
 • Bën kontrolle mbi plotësimin e kartelave të vetëkontrollit dhe dosjes HACCP në Markete dhe bën sygjerimet e duhura për mirëmbajtjen
 • Suporton departamentin me dërgesat dhe hartimin e aplikimeve të ndryshme në institucionet shtetërore.
 • Ka njohuri të mira mbi llojet dhe kategoritë e produkteve që tregetojmë si dhe mënyrat e duhura për prezantimin e tyre në shitje dhe mirëmbajtje.
 • Raporton tek Manaxheri duke bërë plotësimin e check-listave apo me email mbi detyrat dhe punët e kryera.
 • Suporton dyqanet në hapjet e reja me operacionet e ndryshme që kërkohen dhe janë pjesë e departamentit.
 • Sigurohet që të ruhen vazhdimisht standartet më të larta përsa i përket kushteve Higjieno sanitare në të cilat operon dyqani dhe bën sugjerimet e nevojshme apo trajnon staf të ri mbi procedurat që ndiqen në detyrat e përditshme.
 • Njeh procedurat në lidhje me implementimin e produkteve sipas familjeve dhe rëndësinë në mirëmbajtjen e tyre.
 • Asiston dyqanin gjatë kontrolleve nga autoritet shtetërore me dokumentat përkatese.
 • Kujdeset që punonjësit të jenë të informuar dhe të njohin shumë mirë katalogun dhe aktivitete të tjera promocionale me qëllim që produktet të jenë të prezantuar sic duhet tek konsumatori.
 • Angazhohet në raste fluksi edhe me përkthimet e produkteve të importit.
 • Kontrollon trajnimet punonjësve të departamentit mbi asortimentin dhe vendosjen e produkteve.
 • Ndihmon në grumbullimin e të dhënave nga dyqanet dhe mbarëvajtjen në procesin e Write-off.


Kriteret: Edukimi: Të zotërojë diplomë universitare.
Eksperienca: Minimumi 2 vite eksperiencë pune në pozicione te ngjashme
Kualifikime të tjera: Njohuri të mira të programit Excel;
Preferohet të ketë njohuri të gjuhës Angleze.

Kompetenca personale:

 • Njohuri të mira të standarteve dhe procedurave të HAACP dhe Sigurisë Ushqimore.
 • Aftësi të shkëlqyera të menaxhimit të kohës;
 • Aftësi të shkëlqyera të organizimit;
 • I vetemotivuar dhe ambicioz


Mënyra e aplikimit*: Kandidatët e interesuar janë të lutur të dërgojnë CV e tyre në adresën e e-mailit [email protected], kontakojnë whatsapp 0684099051, duke përcaktuar në subjekt pozicionin ose nëpërmjet postës në adresën: SPAR Tirana East Gate (TEG), Rruga Nacionale Tiranë-Elbasan, Farkë (Lundër), Tiranë, Shqipëri.

*Të gjitha aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet të plotë sipas ligjit Nr .9887 vendosur nga Kuvendi i Shqipërisë për “Mbrojtjen e të Dhënave Personale”.


Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
SPAR

Aktivitet i shitjes me pakice se artikujve ushqimor dhe jo-ushqimor.


INFORMACIONE KONTAKTI