Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Mogo Group

Founded in 2012, Mogo is a rapidly growing auto loan provider operating in Latvia, Lithuania, Estonia, Georgia, Poland and is about to launch its business in Romania, Bulgaria and Armenia. The company offers finance lease and leaseback services with the most convenient borrowing process for the customer. Successful development of Mogo has been underpinned by custom-made in-house technology, efficient loan portfolio management and r...

INFORMACIONE KONTAKTI

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 16-12-2020 edhe 13 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Financier
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
16-12-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Mogo Finance funksionon në 18+ vende të Bashkimit Evropian dhe në rajonin e CIS. Ne ofrojmë Leasing  financiar  dhe Leaseback me fokus tek konsumatorët individë. Zhvillimi i suksesshëm i MOGO-s mbështetet nga struktura e fuqishme e kapitalit, ekipi i menaxhimit, platforma shumë e sofistikuar e  IT-së dhe aftësitë analitike të të dhënave të industrisë së automjeteve. MOGO Albania po kërkon kandidatë të kualifikuar për pozicionin e Specialistit të Financës.

Detyrat

● Administrimi dhe dokumentimi i pagave, shpërblimeve, taksat e pagave, pagesat shtese, sigurimet shoqërore;
● Menaxhimi i kartelave të furnitorëve dhe klientëve;
● Rakordimi i bankës dhe arkës;
● Gjenerimi i faturave duke siguruar pajtueshmëri kontraktuale;
● Përgaditja e librave të blerjes dhe shitjes
● Realizimi i pagesave dalëse
● Menaxhimi dhe pranimi i të gjitha pagesave hyrëse nga klientët; dhe
● Ndjekja e procedurave të komunikimit, udhëzimet dhe politikat e brendshme të kompanisë; dhe
● Detyra të tjera që caktohen nga Drejtuesi i Financës.

Kualifikimet

●  Eksperiencë pune në fushën e kontabilitetit. Preferohen aplikantë me eksperiencë 1-3 vjeqare;
●  Përvoja e mëparshme në sektorin mikro-financiar apo bankar do të konsiderohet si një avantazh;
●  Njohuri bazike në fushën e tatimeve dhe kerkesave tatimore të legjislacionit vendas;
●  Diplomë universitare në fushën e ekonomisë/kontabilitetit;
●  Aftësi të shkëlqyera komunikuese dhe prezantuese;
●  Aftësi për të menaxhuar kohën në mënyrë efektive;
●  Qasje proaktive dhe efektive në zgjedhjen e sfidave ditore;
●  Aftësi të mira kompjuterike; dhe
●  Njohuri të mira të gjuhës angleze

Çfarë ofron Mogo Albania:

● Pagë konkurruese;
● Ambjent profesional i punës ku do të keni mundësi të përdorni njohuritë dhe aftësitë tuaja në mënyrë efektive për ngritje në karrierë;
● Mundësi e madhe për të qenë pjesë e një kompanie inovative në procesin e zgjerimit në tregun shqiptar; dhe
● Mundësi për shkëmbim të eksperiencave me kolegët e vendeve të rajonit. 

SI MUND TË APLIKONI:

Dërgoni CV në adresën e e-mailit: [email protected] jo më vonë se 27 Nëntor 2020. Ju lutem referojuni në e- mail titullit të pozicionit dhe degës për të cilën jeni duke aplikuar, psh “Specialist Financës”. Vetëm kandidatët e përzgjedhur për intervistë do të kontaktohen.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".