Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Four Points By Sheraton Prishtina

Four Points By Sheraton Prishtina

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Prishtinë, Kosovë 07-06-2020 edhe 6 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Tjetër
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
07-06-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Four Points By Sheraton Prishtina hap vende të lira të punës Sous Chef i Restaurantit Vendndodhja: Prishtinë, Kosovë
Departmenti: Kuzhina
Raporton te: Executive Chef Përgjegjës për: Chef de Partie
Qëllimi i Punës:
Ndihmon Executive Chef për të planifikuar dhe operuar kuzhinën në mënyrë efektive duke zëvendësuar atë kur është e nevojshme dhe duke qenë drejtpërdrejtë përgjegjës për funksionimin e kuzhinës në mungesë të një Executive Chef. PËRGJEGJËSITË KRYESORE:   Ndihmon Executive Chef në përgatitjen e menusë ditore dhe javore, si dhe siguron shumëllojshmëri, cilësi dhe kosto Përgatitni listën e kërkesave të kuzhinës për furnizimet e nevojshme, duke u koordinuar me mbikëqyrësit e nën-departamentit / Chef de Parie Sigurohuni së bashku me Executive Chef që furnizimi të bëhet në kohë Përgatitni një bazë për ekipin e kuzhinës të punojë sipas përvojës dhe njohurisë së tyre Kontrolloni çdo anëtar të ekipit të kuzhinës sa i përket efikasitetit dhe kontributit në përgatitjen e menusë ditore Inspektoni dhe kontrolloni cilësinë, porcionin, freskinë dhe higjenën e ushqimit të prodhuar gjatë ditës Jepni përgjegjësi anëtarëve të ekipit të kuzhinës dhe bëni koordinimin e nevojshëm për të përmbushur prodhimin e synuar të ushqimit në orët e kërkuara sigurohuni që ushqimi serviret sipas standardeve Kontrolloni pjesën dhe koston për pjesë të ushqimit të prodhuar dhe siguroni që kostoja e ushqimit mbetet brenda shifrave të buxhetuara Përdorni të gjitha pajisjet dhe makineritë e kuzhinës në mënyrë të sigurt dhe të saktë, dhe sigurohuni që stafi të përdorë atë si duhet Informoni Executive Chef dhe Kryeinxhinierin për çdo kërkesë për mirëmbajtje Ndihmoni Executive Chef gjatë planifikimit dhe koordinimit të ushqimit dhe pijeve për bankete për të siguruar cilësi të lartë Ndiqni shërbimin në restorant dhe preferencat e mysafirëve, përcaktoni artikujt që lëvizin ngadalë dhe punoni në zhvillimin e artikujve të preferuar me cilësi më të mirë dhe prezantime të këndshme Planifikoni dhe koordinoni menaxhimin e mbetjeve ushqimore dhe ripërdorimin e ushqimit në nivelin optimal për receta të reja. Punoni me ekipin për të përmirësuar cilësinë e prezantimit të ushqimit Ndiqni kuzhinierët e rinj për t'u siguruar që ata përdorin teknikat e duhura dhe korrigjoni sa dhe kur është e nevojshme Ndihmoni për të trajnuar dhe zhvilluar anëtarët e rinj të ekipit Të keni nën kontrollë gjithë kuzhinën dhe siguroni që standardet higjienike dhe prezantimi i mirë i ushqimit të arrihet gjatë shërbimit Mbikëqyrësit / kuzhinierët e stacioneve të kontrollit të sigurojnë që menyja ditore të prodhohet ashtu siç është planifikuar dhe në përputhje me standardet e prezantimit Ndiqni dhe koordinoni ushqimet speciale, menutë për takime dhe menutë dietale Merrni pjesë në takimet e përditshme të kuzhinës dhe siguroni që përgjegjësitë të dorëzohen sipas detyrave Informoni Executive Chef për çdo problem / incidente të papritura dhe ndërmerrni veprime korrigjuese Ndihmoni Chef Ekzekutiv në përgatitjen e raporteve, auditimit dhe menaxhimit të ekipit të kuzhinës gjatë ditës Drejtoni ekipin për të arritur një higjenë dhe pastërti maksimale të zonave të kuzhinës Ndihmoni Executive Chef për rishikimin e performancës së departamentit dhe sugjeroni promovime në departament Bëni analizën e tregut për nivele korrekte të pagave dhe skemës së bonusit Ndiqni rutinën e përditshme të detyrave të ekipit dhe shënoni mungesat dhe mungesat kur shkak janë sëmundjet Organizoni zëvendësimin për pozicionin që mungon dhe ndërmerrni veprime për të përmirësuar efikasitetin e ekipit dhe të ndani informatat me Executive Chef Merrni pjesë në të gjitha trajnimet e detyrueshme të planifikuara nga menaxhmenti Keni komunikim dhe bashkëpunim të mirë me kolegët Sigurohuni që i gjithë ekipi dhe ju vetë t'i përmbaheni rregullave të shëndetit dhe sigurisë ndaj zjarrit, si dhe legjislacionit vendor Mirëmbani veshjen e pastër dhe me standardet e brendit Raportoni në punë me kohë në uniformë të pastër dhe dukje profesionale Merrni përsipër çdo përgjegjësi tjetër të caktuar nga Executive Chef KUALIFIKIMET: Edukimi: Minimumi i një diplome së shkollës së mesme Përvoja: Minimum 3 vjet përvojë e ngjashme në një restorant me reputacion. Kualifikime të tjera: Ka njohuri të shkëlqyera për funksionimin e kuzhinës, prodhimin e ushqimit dhe higjenën, nivelin e mirë të anglishtes së shkruar dhe të folur. Në gjendje të përdorë programe zyre MS, të aftë në planifikim dhe organizim, ka marrëdhënie të mira ndërpersonale, të aftë në menaxhim, të përqendruar në kënaqësinë e të mysafirëve dhe standardet e cilësisë. Dokumentet për aplikim: • CV (rekomandohet modeli CV Europass) Si të aplikoni: Kandidatët e interesuar janë të ftuar të paraqesin aplikimin e tyre elektronik në anglisht, në versionin PDF në [email protected] me temën e e-mailit: Emri dhe Mbiemri - Pozita Afati i aplikimit: 18 prill 2020 deri në orën 15:00. Ju lutemi vini re se vetëm kandidatët me listë të shkurtër do të kontaktohen dhe ftohen në fazën tjetër të rekrutimit. Ju lutemi vini re se një kopje origjinale e dokumenteve të aplikacionit tuaj (dëshmi e përvojës në punë, diploma mund të kërkohen për fazat e mëtutjeshme të rekrutimit).

Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".