Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 81977

Senior Specialist/Specialist - Strategy & Business Process Management Department

Tirane, Shqipëri 02-10-2023 mbaron sot


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Tjeter

Kohe e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

02-10-2023

---

---


Përshkrimi

Senior Specialist/Specialist - Strategy & Business Process Management Department


Detyrat

 • Diagnose or receive information/requests from process owners/units on process “pain-points” or new processes within the Bank.
 • Participate in current processes/new processes design/review aiming process effectiveness, quality and simplification.
 • Participate in process improvement initiatives/requests working with cross functional teams to coordinate the streamline business processes; identify risks and issues.
 • Participate in drafting the to-be process maps taking in consideration business/law requirements including Strategy & BPM judgement ensuring that the business process improvement outcomes are in harmony with the Bank’s strategic goals.
 • Follow up/design/update certain business flows as assigned by the superiors.
 • Lead projects/participates in the project related to development of new processes or mew technologies that improve existing workflows following up all the projects steps, coordinating all units in the bank, until full implementation.
 • Conduct market research on technological solutions, and explore the possibilities of implementing them in the bank’s systems based on superiors’ requests.
 • Prepare ad-hoc presentations for management on different data and analysis, for new and/or ongoing projects related to process improvements.
 • Serve as a communication bridge between different business departments and IT departments by translating their business needs into development requirements.
 • Prepare the draft regulations for the Department or prepare user guides manuals/ procedures related to new projects implementation phase.
 • Assist on performing ad-hoc tests on the developed systems/solutions, and give feedback on how they work and areas needed for improvement for better UX.
 • Support Branches/other departments on different issues faced after implementation of new processes related to ongoing projects the department is responsible for, giving solution in real time or addressing the issues properly to other units (mainly IT departments).
 • Assume other responsibilities & routine or special duties associated with the functions of Strategy & Business Process Management Department as demanded by Superior.

Kualifikimet

 • Bachelor's or Master (preferred) Degree in Finance, Business Administration, Business Informatics, Economics.
 • Minimum of 2 years of experience.
 • Fluency in English (both written and verbal).
 • Strong knowledge of Office tools (Outlook, Word, Excel, PowerPoint, Visio, etc.).
 • Analytical and problem-solving skills.
 • Strong attention to detail.
 • Strong analytical skills.
 • Keen on working both in a team and independently, and under time pressure, in fast-paced environment to deliver pragmatic, high-quality results.
 • Excellent written and oral communication skills with ability to clearly communicate ideas and results.
 • Ability to build and maintain positive working relationships with colleagues from different functions and cultures.
 • Ability to prioritize work while managing urgent requests.
 • Passionate about improvement, continuously focused on developing your skills.
 • High levels of integrity and honesty.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Interested candidates are encouraged to send their CV at [email protected] until 02.10.2023 by specifying the position they are applying for.


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


www.bkt.com.al


Banka Kombetare Tregtare BKT

BKT është banka më e madhe në sektorin bankar Shqiptar dhe ka një pozitë udhëheqëse për sa i përket termave të treguesve kryesorë të madhësisë së bankave; asetet, huatë, letrat me vlerë të investimit, depozitat dhe fitimi neto. Banka Kombëtare Tregtare ka marre gjate viteve çmime të shumta për shërbimet e saj, duke e vleresuar si Banka e Vitit nga organizata të ndryshme.

BKT konsiderohet si investitori më i madh i ekonomisë shqiptare duke mbështetur në mënyrë aktive rritjen ekonomike me anë të kreditimit për investimet në bizneset private, projektet publike dhe atyre individuale, si edhe është taksapaguesi më i madh në këtë vend duke marrë në konsideratë vlerën totale përgjatë 4 viteve të fundit. BKT u shërben klientëve të saj përmes një rrjeti 94 degësh, nga të cilat 67 janë të vendosura në Shqipëri dhe 27 në Kosovë. duke e bërë BKT-në bankën më të madhe shqiptare në rajon.

MISIONI
Misioni i BKT-së është t’u sigurojë njerëzve qetësi, lehtësi dhe mundësi në sektorin bankar.

VIZIONI
E dinë se çfarë kërkoni dhe bëjnë çmos që ju ta keni. Kjo thjesht e bën bankën e parë dhe më të mirën.


INFORMACIONE KONTAKTI