Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 75427

Senior Specialist Finance Kontabilitet

Tirane, Shqipëri 30-03-2023 edhe 8 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Kontabël

Kohe e plote

---

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

30-03-2023

---

---


Përshkrimi

LUFRA Group, e krijuar mbi 30 vite më pare, është sot kompania më e madhe e produkteve te qumeshtit në vende. Me fabrikë në Lushnje, Rrogozhinë dhe një fabrikë uji në Dukat, Vlorë, dhe prezente në të gjithë Shqipërinë me mbi 40 produkte të ndryshme për konsumatorin.

Aktualisht jemi duke kerkuar Senior Specialist finance me eksperience ne kontabilitet per zyrat Tirane.


Detyrat

 • Kontrollon periodikisht kostot e prodhimit dhe ben alokim te duhur te shpenzimeve.
 • Raporton ne lidhje me gjendjen kontabel te aseteve dhe ndjek nga pikepamja kontabel shtimin e vleres ose zvogelimin e vleres se aseteve.
 • Kontrollon në bazë periodike nivelin e eficencës dhe shfrytëzimit maksimal të burimeve dhe analizon kostot duke marrë masat e nevojshme për arritjen e një eficence maksimale.
 • Manaxhon riskun që ndikon asetet dhe sigurohet që ato të mbahen në nivelet më të ulëta të mundshme.
 • Raportim dhe rakordim periodik ne lidhje me analizat e kotove, gjendjen e stokut te lendes se pare, dhe proceseve te prodhimit.
 • Detyra te tjera qe i caktohen ne lidhje te drejteperdrejte me pozicionin.

Kualifikimet

 • Diplomë Universitare në Ekonomi/Finance.
 • Minimumi 3-5 vjet eksperiencë ne kete fushe.
 • Njohje e thelluar e parimeve dhe llogarive kontabel.
 • Aftësi të shkëlqyera komunikimi në të folur dhe të shkruar.
 • Aftësi për të punuar e pavarur dhe të marrë vendime nën stres.
 • Njohuri te gjuhes Angleze.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

*Transporti per qytetin e Lushnjes dhe Fierit mbulohet nga kompania

Për te aplikuar për këtë pozicion, ju lutem dërgoni CV tuaj në email: [email protected].
Cel: 
069 206 0294


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
LUFRA

“Lufra” zë fill si një punishte e thjeshtë e improvizuar në një nga dhomat e shtëpisë, me pajisje me kapacitet të kufizuar (deri në 1000 litra qumësht në ditë). Teknologjia e përdorur realizonte vetëm një artikull: djathë i bardhë në temperaturën 84 gradë.

Për realizimin me sukses të punës ata i japin shumë rëndësi cilësisë së lëndës së parë. Ata bashkëpunojmë me fermat më të mëdha në vend, të cilat kanë nga 400 deri në 800 krerë lopë.

Kanë ngritur një laborator modern, i cili realizon analiza të plota e të gjithanshme për treguesit kimikë, bakterologjikë e organoleptikë të lëndëve të para dhe të produkteve përfundimtare.

Fabrika e përpunimit të qumështit “Lufra” nisi që në vitin 1992 dhe puna jonë ka ardhur duke u përmirësuar nga ajo kohë. Që në fillimet e tyre si një punishte e thjeshtë, e improvizuar në një dhomë shtëpie, ata kanë përcjellë të njëjtën frymë dhe parime pune, të cilat i kanë shpërblyer me rritjen eksponenciale të kapaciteteve prodhuese, zgjerimit të gamës së produkteve, dhe shërbimit të një tregu më të gjerë konsumatorësh në të gjithë Shqipërinë.


INFORMACIONE KONTAKTI