Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 83882

Senior Accountant

Tirane, Shqipëri 14-12-2023 edhe 4 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Financier

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

14-12-2023

---

---


Përshkrimi

We are looking for an experienced Senior Accountant to oversee general accounting operations by controlling and verifying our financial transactions.

Senior Accountant responsibilities include reconciling account balances and bank statements, maintaining general ledger and preparing month-end close procedures. A successful Senior Accountant combines excellent analytical skills with a thorough knowledge of accounting principles to analyze financial reports and forecasts.

Senior Accountant duties also include ensuring accuracy and effectiveness in all of our accounting tasks.


Detyrat

Responsibilities

 • Maintain accounting, timely preparation and submission of financial statements;
 • Verify, allocate, post and reconcile accounts payable and receivable and bank accounts;
 • Produce error-free accounting reports and present their results;
 • Preparation of invoices, perform all tax calculations and relevant filing at the tax office related to the company activity;
 • Analyze financial information and summarize financial status;
 • Review and recommend modifications to accounting systems and procedures;
 • Provide input into department’s goal setting process;
 • Assist in preparation of financial statement;
 • Assist with tax audits and tax returns;
 • Cooperation with external audits to ensure compliance;
 • Support month-end and year-end close process;
 • Review and recommend modifications to accounting systems and procedures;
 • Ensure that key accounting and financial processes are properly documented, updated and reviewed regularly to achieve improvements and efficiencies;

Kualifikimet

Requirements:

 • Bachelor’s degree in Economics/Accounting/Finance or a relevant field of study;
 • A Master’s degree (e.g. MBA) would be highly desirable;
 • Relevant certifications are preferred;
 • At least five years of work experience in accounting;
 • Organizational skills and in-depth knowledge in the field of tax and accounting;
 • Strong interpersonal communication;
 • Thorough knowledge of accounting procedures;
 • Strong knowledge of financial accounting statements and general ledger functions;
 • Experience with accounting software for data entries and accounting system reporting;
 • Advanced MS Excel skills;
 • Fluent in written and verbal English;
 • Accuracy and attention to details;
 • Ability to multi-task, work under pressure and meet deadlines required;
 • Ability to create a work ethic-promoting work environment;
 • Aptitude for numbers and quantitative skills.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Apply to : [email protected]


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


www.duapune.com


duapune.com

Duapune.com është portal lider që operon në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, me mbi 10 vite përvojë në tregun e punësimit. Qindra kompani dhe mijëra punëkërkues kanë besuar tek ne për shumë vite në të qënit një burim me vlerë si komunitet, në ofrimin e shpejtë të shërbimit dhe plotësimit të vendeve të punës për kompanitë nga aplikantët e databazës tonë të pasur.

Përveç portalit tonë, ne ju vijmë në ndihmë dhe kompanive bashkëpunëtore dhe klientëve tanë me shërbime rekrutimi dhe gjetje profesionistësh të nivelit menaxherial në tregun shqiptar. Të gjitha pozicionet që publikohen nga kjo llogari janë për palë të treta për të cilët ne kryejmë tërësisht procesin e rekrutimit që nga identifikimi, filtrimi, intervistimi, testimi, referencat e deri në përfundim të proçesit. 


INFORMACIONE KONTAKTI