Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comPrishtinë, Kosovë 21-04-2020 edhe 16 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Shitje
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
21-04-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

 • Praktikanti/ja i/e Shitjes në Terren

Pergjegjesite

 • Përgjegjës/e për të shkuar derë më derë nëpër lagje dhe rrethinat e ndryshme për shitjen, promovimin dhe shërbimin e produkteve të IPKO-s, duke demonstruar/prezantuar produktet tona si dhe cilat janë përfitimet/benefitet e klientit.
 • Shitja e SIM Kartelave në vendet ku nuk jemi prezent me dyqane dhe pikat shpërndarëse e sidomos në vendet rurale.
 • Kryerja e pagesave me para të gatshme dhe pagesave në bankë.
 • Përgjegjës/se për paratë e gatshme gjatë orarit te punës
 • Kryerja e bilancit të shitjeve ditore dhe pagesave duke informuar udhëheqësin e ekipit për procedurat e mëtutjeshme.
 • Organizimi dhe regjistrimi i të gjitha informatave të nevojshme në sistemin e softuerit të IPKO's.
 • Mbështetja e Departamentit të Shitjes dhe Marketingut në të gjitha aspektet e punës së tyre.
 • Merret me shitjet, kontratat qe kanë të bejnë me çështjet e instalimit dhe çdo çështje tjetër lidhur me nevojat e klientit.
 • Njofton mbikqyrësin për çdo llojë kërkese (për zgjerim të rrjetës HFC).
 • Përpilon listat/kërkesat e klientëve për nënshkrimin e kontratave të Kryen çdo/të gjitha detyrat e tjera të përcaktuara nga menaxheri/mbikëqyrësi në kuadër të fushës së përgjegjësisë.

 

Për t'u konsideruar për këtë pozitë, kandidati/ja duhet të ketë pervojën, shkathtësitë, njohuritë dhe cilësitë si në vijim:

 • Njohuri të shkëlqyera për: teknikat e shitjes, parimet dhe metodat e prezantimit, promovimit dhe shitjes së produkteve.
 • Aftësi të shkëlqyeshme për të mbyllur një kontratë  te suksesshme në terren dhe  njohuri të përgjithshme për të gjitha produktet e IPKO-s dhe për tu përgjigjur në mënyrë efektive për pyetjet nga klientët, punëtoret dhe menaxherët.
 • Njohuri të shkëlqyeshme të gjuhës shqipe dhe angleze.
 • Shkathtësi në komunikim me gojë dhe me shkrim.
 • Aftësi për të marrë vendime të qëndrueshme duke përdorur informacionin në dispozicion si dhe duke ruajtur konfidencialitetin.
 • Aftësi për t'iu kushtuar vëmendje detajeve dhe për të siguruar saktësinë e raporteve dhe të të dhënave.
 • Përvojë në shitje minimum 1 vit.

 

Kandidati/ja i/e suksesshëm/me do t'i bashkëngjitet një ekipi miqësor dhe profesional, ku do të zgjerojë dijen dhe do zhvillohet bashkë me kompaninë.
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".Reklamë
Reklamë
Reklamë
Reklamë