Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Crimson Finance Fund Albania

Crimson Finance Fund Albania (CFFA) eshte ne Institucion Financiar Jo-Bankar që ofron produktet financiare te faktoringut dhe qirasë financiare (leasing) për ndërmarrjet (bizneset) mikro, të vogla dhe mesme (MSMEs).

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Rruga Bardhok Biba, Godina e Vjeter Tirana, Hyrja 1, Kati 2
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel: +35544500385
  • Mobile:

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 03-06-2020 edhe 4 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Analist kredie
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
03-06-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Crimson Finance Fund Albania (CFFA) eshte nje institucion Financiar Jo-Bankar I themeluar ne vitin 2015 nga Fondacioni Shqiptaro-Amerikan i Zhvillimit (AADF), NORFUND, Crimson Capital dhe Bashkia Tirane. CFFA ofron produkte financiare innovative ne ndihme te nder ndërmarrjeve mikro, të vogla dhe mesme (MSMEs).

Ne kuader te zgjerimit, CFFA po kerkon te beje pjese te grupit te tij dinamik, nje Oficer Kredie.  

Detyrat

Detyrat Oficeri i kredisë duhet të:

-Marketoje produktet financiare dhe transmetoje informacionin e duhur rreth tyre për klientët potencial

-Vlerësojë dhe asistojë aplikimet e klientëve duke kryer analizen e tyre financiare dhe ate te riskut

- Përgatitë propozimin per miratimin e financimeve

-Ndjekë procedurat e nevojshme deri në miratimit e financimeve

-Monitorojë performancen dhe cilesine e portofolit e tij te financimeve

-Mbikqyrë pagesat e financimeve

- Përgatisë raportet e nevojshme për menaxhimin.

Kualifikimet

Kualifikimet

-  Diplomë universitare relevante (ekonomi, financë, bankë)

-  Minimumi 2 vjet eksperiencë në institucione financiare dhe/ose banka nese sektorin e shitjes dhe/ose analizes.

-  Njohuri të punës në sistemin bankar dhe financave, duke përfshirë njohjen e kreditimit të MSME, riskun e kredisë, rregulloret dhe politikat e aplikueshme

- Aftësi të shkëlqyera analitike, vecanarisht ne leximin analitik te pasqyrave financiare dhe përgatitjen e analizave financiare

- Aftësi shume te mira ne perdorimin në MS Excel dhe

- Aftësi të shkëlqyera në komunikim, prezantimin dhe shitjen e produkteve financiare

- Njohuri të mira të gjuhës angleze (preferuar nese eshte e mbrojtur me provimet e TOEFL apo IELTS)

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Per te mbeshtetur studentet ekselent me mesatare mbi 9, te cilet jane gjithashtu te talentuar ne shitje dhe marketing i inkurajojme te aplikojne pavaresisht mungeses se eksperiences! Paketa financiare e ofruar eshte ndjeshem mbi mesataren e institucioneve financiare jo-banka dhe e krahasueshme me sektorin bankar.

Kandidatët që përmbushin kriteret e sipërpërmendura janë të ftuar të aplikojnë duke dërguar CV dhe certifikimet përkatëse në: [email protected]


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".