Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Mirëseerdhët në duapune.comTirane, Shqipëri 15-08-2022 edhe 1 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.


Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Tjeter
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
15-08-2022
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Oficer i Shendetit dhe Sigurise ne Pune eshte pergjegjes per implementimin dhe zbatimin e "Rregullores se sigurimit teknik per punen ne ndertim", "Rregullores dhe sistemit te Menaxhimit te ISO 45001: 2018 "te kompanise Gener2, Legjislacionin e Sigurise te pergjithshem dhe per kantieret e ndertimit te kompanise.

Detyrat

 • Realizon trajnimin baze ne kantier dhe trajnimet specifike per personelin e kantierit sipas programit te hartuar te trajnimeve;
 • Instrukton puntoret, inxhinieret dhe manovratoret per te ulur rreziqet e aksidenteve te mundshme;
 • Eshte pergjegjes per kontrollin e implementimit te Planit te Sigurise dhe Kordinimit ne Kantier;
 • Eshte pergjegjes per trajnimin dhe implementimin ne raste emergjencash te procedurave te te parashikuara ne Planin e Sigurise dhe Kordinimit;
 • Kontrollon qe metodologjia e punes se aplikuar eshte ne perputhje me instruksionet e sigurta te punes;
 • Kerkon nderprerjen e cdo aktiviteti pune te zhvilluar jashte standartit te sigurise dhe qe prezanton rrezik eminent per stafin;
 • Realizon inspektimet ditore sipas programit te inspektimeve duke plotesuar dokumentacionin perkates sipas procedures te Oficerti te Sigurise;
 • Ploteson regjistrin e inspektimeve dhe monitoron plotesimin e masave te sigurise duke e raportuar ate te HSE Manager me frekuence javore;
 • Ploteson listat e kontrollit per punimet specifike sipas planit te inspektimeve;
 • Mban statistikat e incidenteve ne kantier;
 • Eshte pergjegjes per kontrollin e implementimit e te gjitha masave parandaluese dhe mbrojtese te specifikuara ne Planin e Sigurise dhe Kordinimit;
 • Ekzaminon dokumentacionin e makinerive, ambjentin e punes dhe strukturat, ben matjet e zhurmave, nxehjes dhe vibrimeve dhe i evidenton ato me paisjet perkatese;
 • Ekzaminon punetoret per paisjet e pershtatshme personale te sigurise, sic jane syzet, kufjet, dorezat dhe veshje pune te pershtatshme;
 • Ekzaminon dokumentacionin ligjor te sigurise dhe shenetit ne pune te detyrueshem ne kantier;
 • Investigon masat qe jane marre per tu mbrojtur nga semundjet profesionale;
 • Investigon procedurat e punes ne ambjente te rrezikshme ose punes me substance potencialisht te rrezikshme.

Kualifikimet

 • Fakulteti i Inxhinierise se Ndertimit;
 • Preferohet Inxhinier Ndertimi Certifikime: Certifikata sigurie si "Pergjegjes i Sigurise dhe Shendetit ne Pune", "Koordinator i Sigurise" ose certifikata te tjera ne fushen e sigurise;

Gjuhe te huaja:

 • Anglisht, Italisht

Njohuri kompjuterike:

 • Msc Office, Autocad, Project

Eksperienca e kerkuar:

 • Mbi 3 vjet ne fushen e ndertimit;
 • Mbi 2 vite ne sigurimin teknik.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Te gjithe te interesuarit, jane te lutur qe te dergojne CV nepermjet adreses se e-mailit: [email protected]

Afati i fundit i aplikimit eshte data 15 Gusht 2022, ora 17:00.

Vetem kandidatet e perzgjedhur do te kontaktohen.

Të gjithë aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet sipas ligjit Nr. 9887 të vendosur nga Parlamenti i Shqipërisë mbi "Mbrojtjen e të dhënave personale.


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


Gener 2 sh.p.k.

Gener 2 is an award –winning company that has established itself as a most reputable and prestigious construction, project management and engineering name in Albania.

Over the past decades, Gener 2 has swiftly developed from a simple construction local based company to an ambitious multi industrial organization that offers quality work by being innovative, trustworthy and committed to excellence.

Gener 2 pride...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Aba Business Center, Rr. Papa Gjon Pali II
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: +35544501700
 • Mobile: +35544501700

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë