Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Four Points By Sheraton Prishtina

Four Points By Sheraton Prishtina

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Prishtinë, Kosovë 07-06-2020 edhe 6 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Tjetër
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
07-06-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Four Points By Sheraton Prishtina hap vende të lira të punës Mikeprites Vendndodhja: Prishtinë, Kosovë
Departmenti: Front Office
Raporton te: Menaxheri i Front Office / Drejtuesi i Front Office Përgjegjës për:            Përgjegjës për të mirëpritur mysafirët që vijnë në hotel, trajtimin e bagazheve dhe shoqërimin e mysafirëve në dhomat e tyre dhe nga dhomat e tyre gjatë nisjes së tyre. Informon mysafirët për informacione të përgjithshme në lidhje me hotelin dhe i drejton ata në hotel me mikpritjen maksimale për të arritur objektivat e kënaqësisë së mysafirëve të hotelit.  PËRGJEGJËSITË KRYESORE:  Plotësisht përgjegjës për trajtimin e bagazheve të mysafirëve gjatë mbërritjes, nisjes dhe ndryshimit të dhomës. Dorëzoni mallra në emër të mysafirit nga recepsioni në dhomë. Jepni informacion të përgjithshëm rreth hotelit mysafirëve ndërsa i shoqëroni në dhomat e tyre. Shpjegoni sistemin e hapjes së derës së dhomës, pajisjet e dhomës dhe veçoritë e dhomës dhe nënvizoni rrugën e arratisjes nga zjarri, kur të ftuarit arrijnë në dhomë. Përgjegjës për të mbajtur dhomën e bagazheve të pastër dhe të rregullt, që bagazhet të jenë etiketuar dhe grupuar si duhet. Parashikoni nevojat e mysafirëve dhe plotësoni ato me kohë. Kujdesuni për nevoja të veçanta të mysafirëve. Trajtoni të gjitha ankesat e mysafirëve direkt dhe në maksimumin e aftësive, në nivelin më të mirë profesional. Duhet të jetë i informuar mirë për jo vetëm hotelin, por edhe mjedisin e ngushtë, aktivitetet dhe objektet fqinje dhe të informojë mysafirin për këto. Duhet të ketë komandim të plotë të koncepteve të restoranteve në hotel, diapazonin e çmimeve dhe orët e hapjes / mbylljes. Përgjegjës të njohë të gjitha llojet e dhomave dhe numrat e dhomave, dhomat e takimeve sipas emrave dhe paraqitjen e përgjithshme të hotelit si dhe standardet VIP. Duhet të dijë për të gjitha shërbimet e jashtme të ofruara në hotel, d.m.th pastrim kimik, taksi etj. Duhet të dijë gjithashtu për aktivitetet përreth, tërheqjet, transportin publik dhe distancat. Ka informacione për okupimin e përditshëm të hotelit, grupet në hotel, mbërritjet e pritura dhe nisjet. Përgjegjës për konfidencialitetin e informacioneve rreth mysafirëve në hotel. Respektoni të gjitha procedurat dhe standardet e departamentit. Respektoni rregullat e shëndetit dhe sigurisë nga zjarri i hotelit. Përgjegjës për përdorimin e saktë dhe të sigurt të pajisjeve në departamentin e tij. Përgjegjës për rregullimin dhe pastërtinë e mjedisit të punës. Ruani veshjen e pastër dhe në përputhje me standardet e brendit. Ndërmerr përgjegjësi të tjera të caktuara nga menaxheri i tij.
KUALIFIKIMET: Edukimi: Preferohet minimumi I një diplome të shkollës së mesme; arsim në mikpritjen ose trajnime profesionale për mikpritjen.
Përvoja: Përvojë minimale 1-vjeçare në industrinë e mikpritjes mundësisht në hotele të markave internacionale si mikpritës. Kualifikime të tjera: Aftësi për të përdorur softuerin Opera, nivelin e mirë të anglishtes së folur dhe të shkruar, preferohet një gjuhë e dytë, aftësi të mira komunikimi, vëmendje e ekstravertuar e personalitetit në detaje, aftësi të mira përcjellëse, një lojtar në ekip, paraqet sjellje pozitive nën stres, vetë-motivues. Dokumentet për aplikim: • CV (rekomandohet modeli CV Europass) Si të aplikoni: Kandidatët e interesuar janë të ftuar të paraqesin aplikimin e tyre elektronik në anglisht, në versionin PDF në [email protected] me temën e e-mailit: Emri dhe Mbiemri - Pozita Afati i aplikimit: 18 prill 2020 deri në orën 15:00. Ju lutemi vini re se vetëm kandidatët me listë të shkurtër do të kontaktohen dhe ftohen në fazën tjetër të rekrutimit. Ju lutemi vini re se një kopje origjinale e dokumenteve të aplikacionit tuaj (dëshmi e përvojës në punë, diploma mund të kërkohen për fazat e mëtutjeshme të rekrutimit).

Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".