Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 74238

Menaxher Shitje i Pergjithshem

Tirane, Shqipëri 22-02-2023 edhe 17 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Menaxher Shitjesh

Kohe e plote

E larte 11+ vite)

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

22-02-2023

---

---


Përshkrimi

Kompania Kresha Prod me aktivitet prodhimin dhe shitjen e "Regina Caffe", ne kuader te ristrukturimit te saj, kerkon te punesoje Menaxher/e Shitjesh i Pergjithshem. Planifikimi dhe zhvillimi i strategjive shitjes, hartimi i plan buxhetit, menaxhimi i marrëdhënieve me klientin, hartim kontratash, bashkëpunim me strukturat e tjera për realizimin e shitjeve.


Detyrat

 • Përgatit strategjinë e shitjeve.
 • Përgatit politiken e çmimeve në përputhje me zhvillimin e tregut, projektit dhe kërkesavetë kompanisë.
 • Rishikon procedurën e shitjes në përputhje me kërkesat dhe dinamikat që kërkon tregu.
 • Komunikon kërkesat e klientëve tek departamenti përkatës para finalizimit të kontratës.
 • Kryen studim tregu në lidhje me çmimet e tregut nëpër zona të ndryshme të Shqipërisë.
 • Përgatit strategji, planë veprimi dhe skedule për të identifikuar targete specifike/klient të rinj.
 • Planifikon mënyrën e përqasjes së kontakteve të reja.
 • Paraprakisht analizon potencialin e tyre blerës.
 • Negocion me klientin për termat dhe kushtet, mbyll kontratën dhe informon atë për të drejtat edhe detyrimet që lindin me nënshkrimin e kontratës.
 • Përpilimi i draft kontratës  të shitjes , nëbashkëpunim me departamentin juridik, teknik, financiar.
 • Përgatit strategjitë për menaxhimin e aseteve të kompanisë dhe më gjerë.
 • Ndan detyrat dhe përgjegjësitë për stafin nën varësi edhe kontrollon zbatimin e detyrave.
 • Bën takime të rregullta periodike ne te gjithe Shqiperime, për ecurinë dhe problematikat e shitjeve dhe strategjitë e tyre.

Kualifikimet

 • Te kete pervoje te pakten 5- 10 vjecare ne Shitje dhe ne menaxhim.
 • Të ketë aftësi të shkëlqyera në komunikim verbal dhe të shkruar.
 • I aftë që të jetë i suksesshëm dhe të shfaq përvojën e vetë në menaxhim lidhur me klientët dhe kontratat e rëndësishme.
 • Aftësi të mira negociuese në mbyllje kontratash.
 • I matur, i besueshëm dhe profesional në marrëdhënie profesionale.
 • Te jete i afte te beje analiza tregu dhe te krijoje strategji.
 • Te njohi shume mire programet e paketes office.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania me email ne [email protected]


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
KRESHA PROD

Kresha Prod shpk operon në fushën e përpunimit, prodhimit, paketim e magazinim të artikujve të ndryshëm ushqimorë. Eksport-import, tregti me shumicë e pakicë të prodhimeve të ndryshme, ushqimore, import makinerish dhe pajisjesh të ndryshme. Ajo punon me pasion në fushën e përpunimit dhe tregëtimit të kafes më të shijshme në tregun mbarë kombëtar të kafesë. Themeluesi i saj ka filluar këtë biznes në 2006 nga tregëtimi i kafesë dhe duke u bërë ndër më të mirët në treg.

Kresha Prod shpk është kompania lider në treg për prodhim dhe tregëtim të produkteve ushqimore, ku kryeson me produktin klas të saj “Regina Caffe”. Ajo aspiron të jetë dhe të qëndrojë gjithmonë e para në tregun e kafes, të plotësojë dhe të kënaqë çdo shije të klientit, i cili është dhe objekti kryesor që kërkon “Regina Caffe”.

Regina Caffe nuk tregëton vetëm kafe por edhe produkte të tjera ushqimore siç janë disa lloje çajrash me përmbajtje plotësisht bimore dhe shumë të shëndetëshme për shëndetin e njeriut.


INFORMACIONE KONTAKTI