Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Four Points By Sheraton Prishtina

Four Points By Sheraton Prishtina

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Prishtinë, Kosovë 07-06-2020 edhe 3 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Informaticien
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
07-06-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Four Points By Sheraton Prishtina hap vende të lira të punës Mbikqyrës i Front Office  Vendndodhja: Prishtinë, Kosovë
Departmenti: Front Office
Raporton te: Menaxherit të Front Office Përgjegjës për: Receptionistët / Mikpritësit

Qëllimi i Pozitës
Përgjegjës për funksionimin e qetë të ditës në Front Office në përputhje me standardet e hyrjes, kontrollin e rregullt dhe procedurën e kontrollit që duhet të bëhet në mënyrë efikase për të arritur kënaqësinë maksimale të mysafirëve. Përgjegjësitë Kryesore:  Përgjegjësitë Kryesore:  Përgjegjës për udhëheqjen e ekipit të Front Office profesionalisht, trajnimin e tyre të vazhdueshëm gjatë orarit të punës, mbikëqyrjen e ekipit në çdo kohë dhe dhënien e informatave të nevojshme gjatë ndërrimit të tij / saj Koordinoni / zbatoni check-in dhe check-out të mysafirëve dhe merrni detajet e tyre për regjistrimet, detajet e kartës së kreditit dhe dispozitat e bankës Ndiqni pagesat e mysafirëve, mënyrat e pagesës dhe kufijtë e kredisë në përputhje me procedurat e departamentit dhe merrni përgjegjësi për transaksione të parave dhe parave të gatshme Bashkëpunoni dhe komunikoni ngushtë me Departamentin e Mirëmbajtjes dhe përcjellni statusin e pastër të dhomave Ndërtoni raport pozitiv me mysafirët dhe pranoni telefonatat sipas standardeve të brendit Parashikoni nevojat e mysafirëve dhe plotësoni ato me shpejtësi. Kujdesuni për nevoja të veçanta të mysafirëve Trajtoni të gjitha ankesat e mysafirëve drejtpërdrejtë dhe në mënyrë profesionale Duhet të jeni i/e informuar mirë jo vetëm për hotelin, por edhe për mjedisin përreth, aktivitetet dhe objektet fqinje dhe të informoni mysafirin për këto Duhet të njihni konceptin e restoranit në hotel, diapazonin e çmimeve dhe orët e hapjes / mbylljes Përgjegjës të njohë të gjitha llojet e dhomave dhe numrat e dhomave, dhomat e takimeve me emra dhe paraqitjen e përgjithshme të hotelit, si dhe standardet VIP Përgjegjës për të njohur tarifat e dhomave dhe marrëveshjet e paketave Duhet të dini për të gjitha shërbimet e jashtme të ofruara në hotel, d.m.th pastrim kimik, taksi etj. Duhet të dini gjithashtu për aktivitetet përreth, pikat e ndryshme të interesit, transportin publik dhe distancat Jeni në dijeni të okupimit ditor të hotelit, grupeve në hotel, ardhjet dhe nisjet e pritura Përgjegjës për marrjen dhe thirrjen e telefonatave të zgjimit, marrjen dhe përcjelljen e urdhërave të shërbimit në dhomë Plotësoni të gjitha kërkesat e transportit të mysafirëve dhe përcjelljni pagesat e tarifave përkatëse Të merrni përsipër përgjegjësitë e menaxherit të natës gjatë ndërrimit të natës. p.sh. drejtoni raportet e mbarimit të ditës në mënyrë korrekte dhe në kohë, sigurohuni që të gjitha postimet janë bërë në mënyrë korrekte dhe të gjitha tarifat dhe zbritjet e dhomave janë aplikuar saktë, përgatitni raportin e natës që tregon rezultatet dhe statistikat për të ardhurat e dhomës, okupimin e ditës, ardhjet dhe nisjet e mysafirëve, grupet e ndryshme dhe aktivitetet e tyre Përgjegjës për ruajtjen e konfidencialitetit të nformacioneve të mysafirëve Merrni pjesë në çdo trajnim / takim të detyrueshëm të zbatuar nga ekipi menaxhues Respektoni të gjitha procedurat dhe standardet e departamentit Respektoni rregullat e shëndetit dhe sigurisë ndaj zjarrit të hotelit Përgjegjës për përdorimin e saktë dhe të sigurt të pajisjeve në departamentin e tij / saj Përgjegjës për rregullimin dhe pastërtinë e mjedisit të punës Mirëmbani veshjen e pastër dhe në përputhje me standardet e brendit Ndërmerr përgjegjësi të tjera të caktuara nga menaxheri i tij / saj Përfaqësoni Menaxherin e Front Office në mungesë të tij / saj (kur caktohet) KUALIFIKIMET: Edukimi: Preferohet minimumi i një diplome universitare; preferohet të keni arsim për mikpritje ose të keni trajnime shtesë për mikpritje profesionale
Përvoja: Përvojë minimale 3 vjeçare në mikpritje, Departamentin e Front Office dhe përvojë 1 vjeçare si Mbikqyrës i Front Office Kualifikime të tjera: Aftësi për të përdorur softuerin Opera, një nivel shumë të mirë të anglishtes së folur dhe të shkruar, preferohet një gjuhë e dytë, aftësi të mira komunikuese, personalitet ekstrovert, vëmendje ndaj detajeve, aftësi të mira përcjellëse, një lojtar ekipi, paraqet sjellje pozitive nën stres, i motivuar dhe i orientuar drejt rezultateve Dokumentet për aplikim: • CV (rekomandohet modeli CV Europass) Si të aplikoni: Kandidatët e interesuar janë të ftuar të paraqesin aplikimin e tyre elektronik në anglisht, në versionin PDF në [email protected] me temën e e-mailit: Emri dhe Mbiemri - Pozita Afati i aplikimit: 18 prill 2020 deri në orën 15:00. Ju lutemi vini re se vetëm kandidatët me listë të shkurtër do të kontaktohen dhe ftohen në fazën tjetër të rekrutimit. Ju lutemi vini re se një kopje origjinale e dokumenteve të aplikacionit tuaj (dëshmi e përvojës në punë, diploma mund të kërkohen për fazat e mëtutjeshme të rekrutimit).

Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".