Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 75919

Local Fundraising Officer

Tirane, Shqipëri 14-04-2023 edhe 23 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Mbledhje Detyrimesh

Kohe e plote

---

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

14-04-2023

---

---


Përshkrimi

OB TITLE: Local Fundraising Officer
DEPARTEMENT: Fundraising

BASE LOCATION: Tirana, Albania

REPORTING TO: Fundraising Manager

CONTRACT DURATION: One year with possibility extension

The role will look to support the Fundraising Manager in fulfilling the organizational objectives of developing and optimizing on community fundraising and volunteer initiatives.

This will be done through developing strong donor relationships with stakeholders in Albania, developing strong volunteer networks across the country, supporting the fundraising unit in the organization of events

and activities as well asassisting with Fundraising/Campaigns co-ordination.


Kualifikimet

The successful candidate must have or be:

 • Experience in establishing and developing relationships with key stakeholders
 • Demonstrate experience in project coordination i.e. events and campaigns
 • Experience of organizing and supervising events
 • Experience of recruiting, managing and developing volunteers
 • Knowledge and understanding of the local region and community
 • Excellent inter-personal skills and ability to motivate and manage volunteers
 • Excellent communication skills
 • Excellent presentation skills
 • Strong motivation and empathy towards the aims and objectives of the organization
 • Ability to represent Islamic Relief in a wide range of situations
 • Strong organizational skills i.e. ability to prioritize and plan work, set and achieve deadlines, establish
  and maintain monitoring systems etc.

Have flexible approach to work
Willingness to travel nationally and internationally, and at short notice.

 

 • Very good written and spoken English is essential.
 • Driving license

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

If you are talented, reliable, service-minded, resilient and a highly motivated professional looking for a meaningful career, with a strong commitment to IRA’s mission and values of sincerity, excellence,
compassion, social justice and custodianship, please send your application.

HOW TO APPLY
Interested and qualified candidates should submit their CVs in English to
[email protected] by March 31st, 2023.
Please rename your application file before sending with your name and the position that you are applying for.

If you have any query about application please send it to [email protected] or Call/WhatsApp SMS:
+355676007676

Islamic Relief is an equal opportunities employer. Only short-listed candidates will be contacted.
Islamic Relief Albania Address: Street “Gjergj Legisi”, Vila Nr.90, pranë Kolegjit Akademia e Biznesit,Laprakë, Tiranë.

Pre
-employment Checks:
Any employment with Islamic Relief will be subject to the following checks:

screening clearance
receipt of satisfactory references

Our values and commitment to safeguarding
IRA is committed to preventing any type of unwanted behaviour at work including sexual harassment,exploitation and abuse, lack of integrity and financial misconduct; and committed to promoting the
welfare of children, young people, adults and beneficiaries with whom IRA engages. IRA expects all staff and volunteers to share this commitment through our code of conduct. We place a high priority on
ensuring that only those who share and demonstrate our values are recruited to work for us.
The post holder will undertake the appropriate level of training and is responsible for ensuring that they
understand and work within the safeguarding policies of the organisation.
All offers of employment will be subject to satisfactory references and appropriate screening checks,
which can include criminal records checks. IRA also participates in the Inter Agency Misconduct Disclosure Scheme.

In line with this Scheme, we will request information from job applicants’ previous employers about any findings of sexual exploitation, sexual abuse and/or sexual harassment during employment, or incidents
under investigation when the applicant left employment.

By submitting an application, the job applicant confirms his/her understanding of these recruitment
procedure


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Islamic Relief Albania

Ne jemi një organizatë jo qeveritare (OJQ) ndërkombëtare humanitare e themeluar ne Birmingham, Angli ne 1984 nga një grup studentesh, e cila ka për qëllim të lehtësojë vuajtjet e njerëzve më të varfër në botë. Aktualisht Islamic Relief operon në më shumë se 40 vende të botës dhe për 30 vite me rradhe është duke luftuar varferinë dhe padrejtësitë. Vizioni ynë Të frymëzuar nga besimi ynë Islam dhe të udhëhequr nga vlerat tona, ne synojmë një botë më të dashur, ku komunitetet janë forcuar, detyrimet sociale janë përmbushur dhe njerëzit të bashkuar reagojnë ndaj dhimbjes së të tjerëve.