Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Four Points By Sheraton Prishtina

Four Points By Sheraton Prishtina

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Prishtinë, Kosovë 07-06-2020 edhe 6 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Tjetër
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
07-06-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Four Points By Sheraton Prishtina hap vende të lira të punës Kuzhinier Vendndodhja: Prishtinë, Kosovë
Departmenti: Kuzhina
Raporton te: Executive Chef Qëllimi i Punës:  Përgjegjës për prodhimin, përgatitjen dhe prezantimin e ushqimit me cilësi të lartë, të ftuarve në zonën e tij/saj, në përputhje me standardet. PËRGJEGJËSITË KRYESORE: Respekton standardet e përcaktuara nga Kuzhinieri Ekzekutiv dhe mban konsistencën e këtyre standardeve. Bën përgatitjet e para-gatimit, gatuan në mënyrë aktive dhe siguron që asgjë nuk mungon gjatë shërbimit dhe prezantimit gjatë mëngjesit, drekës dhe darkës. Përgjegjës për ruajtjen e mallrave për zonën e tij/saj, nga kërkesa për ruajtje, për të ruajtur organizimin sipas kategorisë, përgjegjës për të mbajtur shënimet e datave të skadencës dhe përgjegjës për ruajtjen e produkteve në përputhje me standardet e higjenës. Bën kontrollë rutinore të ruajtjes dhe raporton çdo parregullsi. Përgatit listën e blerjeve të tregut për zonën e tij/saj të përgjegjësive dhe ndanë atë Kuzhinierin Ekzekutiv. Përdor të gjitha pajisjet dhe makineritë e kuzhinës në mënyrë të sigurt dhe sigurohuni që i gjithë personeli është i informuar dhe trajnuar për t'i përdorur ato si duhet. Siguron pastërtinë e enëve, pajisjeve dhe makinerive të përdorura dhe raporton për ndonjë gabim ose dëmtim. Sigurohet që ushqimi i prodhuar të jetë në përputhje të vazhdueshme me standardet e përcaktuara. Trajnon ekipin e tij/saj (nëse ka) në punë teorikisht si dhe kur është e nevojshme. Raporton incidente të papritura në kuzhinë te Kuzhinieri Ekzekutiv. Respekton rregullat e shëndetit dhe sigurisë ndaj zjarrit për kuzhinë. Respekton procedurat e hoteleve dhe legjislacionin e përgjithshëm. Ruan veshjen e pastër dhe të pastër në përputhje me standardet e Access. Raporton në punë në kohë në uniformë të pastër dhe të pastër me kujdesin e vetë-higjenës. Keni komunikim të mirë dhe punë në bashkëpunim të mirë me kolegët. Ndërmerrni çdo përgjegjësi tjetër të caktuar nga Kuzhinieri Ekzekutiv. KUALIFIKIMET: Arsimi: Minimum i diplomuar në shkollë të mesme Përvoja: Minimum 3 vjet përvojë e ngjashme në kuzhinë në një restaurant me reputacion. Kualifikime të tjera: Ka njohuri për funksionimin e kuzhinës, prodhimin e ushqimit, higjienën, të përqendruar në kënaqësinë e mysafirëve dhe përmirësimin e vazhdueshëm të standardeve, ka marrëdhënie të mira ndërpersonale. Dokumentet për aplikim: • CV (rekomandohet modeli CV Europass) Si të aplikoni: Kandidatët e interesuar janë të ftuar të paraqesin aplikimin e tyre elektronik në anglisht, në versionin PDF në [email protected] me temën e e-mailit: Emri dhe Mbiemri - Pozita Afati i aplikimit: 18 prill 2020 deri në orën 15:00. Ju lutemi vini re se vetëm kandidatët me listë të shkurtër do të kontaktohen dhe ftohen në fazën tjetër të rekrutimit. Ju lutemi vini re se një kopje origjinale e dokumenteve të aplikacionit tuaj (dëshmi e përvojës në punë, diploma mund të kërkohen për fazat e mëtutjeshme të rekrutimit).

Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".