Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
TIRANABANK

Tirana Bank është banka e parë me kapital tërësisht privat në Shqipëri. Ajo u themelua me 1996 dhe gjatë kësaj periudhe ka patur një zhvillim të madh, duke shtrirë degët e saj në të gjithë Shqipërinë. Sot ajo është konsoliduar në treg, duke ofruar një gamë të gjerë produktesh dhe shërbimesh, që u përgjigjen me së miri kërkesave të klienteve të saj. Tirana Bank është antare e Balfin Group dhe operon në bashkërendim me objektivat dh...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • BUL: DESHMORET E 4 SHKURTIT
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: 042277684
 • Mobile:

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 12-11-2020 edhe 15 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Tjetër
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
12-11-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

TIRANA BANK, one of the leading banks in Albania and member of Balfin Group is currently seeking to welcome a qualified IT Network Specialist to join IT Department.    

Overall Job Definition: The Network Specialist primary role will be to take care of the computer networks in the organization. To regularly service the networks so there are NO breakdowns in the LAN (Local Area Network) and WAN (Wide Area Network) communications.

Detyrat

 • Proactively monitors the Group's global communications (MPLS) infrastructure and ensure minimal interruption;
 • Monitors and administer the bank's Local Area Network (LAN);
 • Administers and secure bank's Wireless Network;
 • Administers and manage the bank's IP Telephony & video conferencing setup;
 • Manages and support global remote access and site-to-site Virtual Private Network (VPN);
 • Manages and administer bank's Firewall, including upgrades, reviewing rules and deploying patches;
 • Installs, configures, integrates, upgrades and troubleshoots bank's global network routers, local switches and general network infrastructure;
 • Troubleshoots and diagnoses network issues swiftly and provide root cause analysis;
 • Prepares network design/architecture for new Group offices globally and assist in procuring and implementing recommended network infrastructure;
 • Provides adequate guidance to Network resources in Group offices with implementing security baselines and hardening Network devices;
 • Proactively monitors network infrastructure to enhance performance and report any issues to Group Head of IT Infrastructure;

Kualifikimet

 • Holds a 1st Level Master Degree in Computer Science or Computer Engineering.
 • Certificates on Network solution would be preferable;
 • Has at least 3 years in IT field preferably in the banking System, of which 2 previous experience in similar position;
 • Very good communication skills in verbal and written;
 • Very good knowledge of English language;
 • Very good organizational Skills;
 • Team work & Collaboration;
 • Very good problem solving skills;
 • Analytical thinking;

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

The interested candidates can send a CV until October 20th, 2020 to HR Department e-mail address: [email protected], by specifying the job position that is applying for. Please note that only applicants, who fulfil the above mentioned criteria, will be contacted.   Your personal data, which are sent voluntary as a response to this job vacancy announcement, are collected and processed, manually and/or electronically, by Tirana Bank SA, in order to evaluate your compatibility with this job vacancy, are accessed only by authorized persons of the Bank and will be stored until the finalization of the candidate selection process. The subjects of personal data can exercise their rights as provided by Law No. 9887, dated on 10/03/2008 "For the Personal Data Protection", amended, at Tirana Bank SA, as well as at the Commissioner for the Right of Information and Protection of Personal Data.  


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".