Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Infosoft Group

InfoSoft Group ka udhëhequr distribucionin e produkteve të konsumit dhe IT në Shqipëri dhe në rajon për më shumë se dy dekada. Grupi është sot një nga sipërmarrjet e mëdha që angazhon profesionistë të klasit të lartë me ekspertizë të gjerë në fushën e tyre respektive, të cilët me punën e tyre sinergjike kanë mundësuar krijimin e InfoSoft Group. Grupi ofron zgjidhje me performancë të lartë për çdo aspekt të ambientit tuaj IT. Themel...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Gjergji Center, Tirane
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: 04 2251180
 • Mobile: 0692068130

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 09-08-2021 edhe 5 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Menaxher IT
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Po
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
09-08-2021
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Infosoft Group, kërkon të punësojë:   IT Manager

Detyrat

 • Identifikimi, ruajtja dhe mirëmbajtja (përgjatë gjithë ciklit të jetës së tyre) të Aseteve të IT në kompanitë e Infosoft Group.
 • Asetet përfshijnë, por nuk janë të kufizuara në: Servera, Storage, Licenca SW, Aplikacione Biznesi, Networking, Security Devices, PC, Printera, MFPs, Skanera, Internet etj.
 • Monitorimi dhe kontrolli i Aseteve të IT.
 • Planifikimi dhe Ekzekutimi i OLA dhe SLA për çdo nëngrup asetesh sipas tematikës, ekspertizës dhe eksperiencës së Services Providers potencialë.
 • Planifikimi dhe supervizimi i zbatimit të projekteve të reja IT në kompanitë e grupit.
 • Ekzekutimi i Politikave të Sigurisë së Informacionit në sistemet IT të kompanive të grupit që përfshin Aksesin e Përdoruesve të Privilegjuar, Manaxhimin e Password-eve,
 • Monitorimin dhe zbatimin e Politikave të Sigurisë, Manaxhimin e Rreziqeve, Monitorimin e Logeve, Manaxhimin e Backup, Disaster Recovery dhe Business Continuity, etj.
 • Për ushtrimin e përgjegjësive më lart, Manaxheri i IT do të operojë nëpërmjet procedurave në përputhje me ITIL, PMP dhe CMMI, si Manaxhimi i Incidenteve dhe Problemeve, Manaxhimi i Kërkesave për Shërbim dhe i Kërkesave për Ndryshim, Manaxhimi i Konfigurimeve, Manaxhimi i Kërkesave, Manaxhimi i Rrezikut, Manaxhimi i Sigurisë në SLA/OLA dhe Projekte, Manaxhimi i Stakeholders dhe i Komunikimit.

Kualifikimet

 • Diplomë universitare në Informatikë Ekonomike.
 • Preferohet të ketë mbaruar studimet Master.
 • Kualifikime – Një ose disa nga ITIL, CMMI, SCRUM, Comptia Project+ ose ndonjë kualifikim tjetër ekuivalent.
 • Certifikimi është i preferueshëm.
 • Eksperiencë pune të paktën 4 vjet në profilin e kërkuar.
 • Aftësi shumë të mira analitike dhe dhënie zgjidhje problemeve.
 • Të kuptuarit i informacioneve dhe kërkesave komplekse dhe aftësia për t'i shpjeguar në terma të thjeshtë.
 • Aftësi të mira në vendosje prioritetesh dhe fleksibilitet për t'u përshtatur me ndryshimet.
 • Aftësi për të arritur afate/deadline të ngushta dhe të punojë nën presion.
 • Aftësi të mira komunikuese dhe organizative.
 • Aftësi shumë të mira bashkëpunuese.
 • Njohuri shumë të mira të gjuhës angleze.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Për të aplikuar, ju lutem dërgoni CV-të dhe dokumente të tjera që vërtetojnë kualifikimet tuaja në adresën e_mail: [email protected]


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".