Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Mantic shpk

Mantic është një kompani e Shërbimeve të Konsulencës së Teknologjisë së Informacionit që është e specializuar në ofrimin e zgjidhjeve për të përmbushur nevojat e klientëve. Ne jemi në gjendje t'u ofrojmë bizneseve të vogla dhe të mesme shërbime IT të shkëlqyera me kosto efektive dhe zgjidhje që do të përmirësojnë funksionalitetin e sistemeve tuaja të informacionit aktual . Nëse jeni duke kërkuar të transferoni burimet e shërbimeve...

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 25-08-2020 edhe 12 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Inxhinier Informatike
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
25-08-2020
Data e fillimit të punës
Numri i kandidatëve
2

Përshkrimi

Mantic është një kompani e Shërbimeve të Konsulencës së Teknologjisë së Informacionit që është e specializuar në ofrimin e zgjidhjeve për të përmbushur nevojat e klientëve. Mantic u ofron bizneseve të vogla dhe të mesme shërbime IT të shkëlqyera me kosto efektive dhe zgjidhje që përmirësojnë funksionalitetin e sistemeve  të informacionit aktual.

Mantic kërkon të punësojë IT Engineer.

IT Engineer do e jete pergjejges per mirëmbajtjen, instalimin, monitorimin dhe testimin e kompjuterave, paisjeve hardware aktive ose paisjeve, serverave, infrastuktures virutale, clound services, vps, hosting, sistemeve te biznesit, rrjetit te komumnikimit, printerave etj.  IT Engineer gjithashtu do te suportoje kerkesat e biznesit ne lidhje me sherbimet help-desk ne lidhje me programet dhe sistemet e kompanise.  

Detyrat

 • Mirembajtja, instalimi, monitorimi dhe testimi  i kompjuterave, rrjetit, paisjeve, serverave, switches, firewall,  kamerave, pajisjeve multifunksionale, priterave, pajisjeve mobile etj;
 • Mirembajtja e elementeve te sistemeve si domain controller, sisteme te shitjeve, sisteme financiare si dhe sisteme te tjere te biznesit;
 • Diagnostikimi dhe zgjidhja ne kohe e problemeve teknike ne sisteme, pasije dhe rrjet;
 • Implementimi i zgjidhjeve per sigurine, sistemeve email, antivirus & anti-malware;
 • Implementimi dhe suporti i zgjdhjeve ne Active Directory (Windows Server);
 • Implementimi dhe suporti i virtualizimit te sistemeve;
 • Implementimi dhe suporti i sherbimeve cloud, hosting dhe vps;
 • Mirembajtja, monitorimi dhe suporti i sistemeve backup / restore;
 • Raporton ne menyre periodike per progresin e deytrave dhe projekteve.

Kualifikimet

 • Diplome Bachelor në deget Informatike, Inxhinjeri Kompjuterash apo te ngjashme;
 • Eksperience ne sistemet e operimit Windows dhe Linux;
 • Eksperience ne monitoring, help-desk and troubleshooting;
 • Eksperience ne sistemet e sigurise, cybersecurity, antivirus, etj;
 • Eksperience ne hardware dhe paisje trobubleshoting;
 • Njohuri shume te mira per cloud services, virtualization, hosting dhe VPS;
 • Njohuri shume te mira ne protokollet dhe rrjetat e komunikimit;
 • Preferohet njohuri te mira ne database dhe windows & linux scripting;
 • Aftesi shume të mira komunikuese dhe pune në grup;
 • Njohuri shume te mira te gjuhës Angleze.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Dergoni CV tuaj ne adresen email : [email protected]


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".