Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comTirane, Shqipëri 10-11-2021 edhe 15 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Inxhinier
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Po
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
10-11-2021
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Kompania "Gjikuria shpk" është një kompani prestigjoze në tregun Shqiptar e cila operon në fushën e ndërtimit dhe kryesisht në ate të infrastruktures. Aktualisht kompania po zbaton disa projekte të rëndesishme në rang vendi.

Qëllimi ynë është të punuarit në grup duke ndërthurur përvojen, dijen, aftesinë dhe përkushtimin në mënyre që cdo projekt të perfundojë me sukses në kohën e duhur dhe cilesinë e kërkuar.

Detyrat

 • Përgatit Situacionet mujore, librezat e masave, analizë të çmimeve duke përfshirë kontrollet e situacioneve të nënkontraktorëve dhe përgatitjen e situacionit përmbledhës për objektet;
 • Realizon rakordimet mujore me Departamentin e Financës për inventarët, gjendjen në magazinë dhe shkarkimin e materialeve;
 • Përpilon dhe harton preventiva me çmimet përkatëse për zëra të punimeve që kryen vetë kompania apo që vijnë nga studiot e projektimit;
 • Ndjekjen e kostos në mënyre periodike gjatë fazës së ndërtimit të objekteve, së bashku me Menaxherin e Projektit, Përgjegjësin Teknik dhe Inxhinierin e Kantierit;  
 • Raportimin e kostove të objekteve tek Menaxheri i Projektit, Drejtori i Departamentit të Menaxhimit dhe të Financës;
 • Rishikim i analizave teknike dhe manualit të çmimeve sipas tregut dhe publikimeve zyrtare;
 • Rishikim periodik i legjislacionit dhe botimeve në Fletoren zyrtare, në lidhje me çështjet e kostove të ndërtimit dhe procedurave të kontrollit tatimor;
 • Kontrollon çmimet e dhëna nga kontraktorët dhe nën-kontraktorët duke raportuar tek Menaxheri i Projektit për të ndihmuar në negocimet e ndryshme që do të bëhen për fiksimin e çmimeve në preventivë;
 • Kontribuon në përgatitjen buxhetit mujor dhe Cash Flow të përcaktuar për objektin;
 • Informohet për raportet mujore të inventarizimit të materialeve.

Kualifikimet

 • Diplomë në Fakultetin e Inxhinierisë së Ndërtimit;
 • Përvojë pune mbi 2 vjet në përllogaritje kostoje dhe preventim;
 • Të zotërojë mirë Paketën Office;
 • Të ketë njohuri të mira të gjuhës Angleze;
 • Të ketë aftësi shumë të mira komunikuese dhe manaxheriale;  
 • Të jetë i azhornuar me çmimet fiskale për objekte të ndryshme;
 • Të ketë njohuri shumë të mira në leximin dhe zbatimin e projekteve.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Të gjithë kandidatet e interesuar duhet të aplikojnë me CV-në e detajuar në Shqip me foto bashkëngjitur në  [email protected]
Vetëm Kandidatet e përzgjedhur do të njoftohen për interviste .

Fotografi


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


Coast To Coast Shpk

Gjikuria Construction is one of the largest building societies in the country. Established in January 1995, based in Tirana, Gjikuria Construction has the object of designing and building residential, social, cultural, commercial, design, construction and management of tourist villages. The key to our success is "Customer Focus". In this context, our company's internal management is a strong support system based on our dedicatio...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: 04257456
 • Mobile:

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë