448 Punë aktive

92399 Punëkërkues

5600 Punëdhënës

Posto punë
ose
Krijo/Shto CV


Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.
Albtelecom

Kompania ALBtelecom, e krijuar në vitin 1912, menjëherë pas shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë dhe e liçencuar për ofrimin e telefonisë fikse dhe të internetit në vitin 1992 nga Enti Rregullator i Telekomunikacionit (ERT), vazhdon të jetë pjesë e pandashme dhe zgjedhja e parë e komunikimit të shqiptarëve. Eagle Mobile, një markë brenda kompanisë ALBtelecom . Eagle Mobile brenda kompanisë ALBtelecom, u vjen në ndihmë konsumator...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Albanian Telecommunication Center, Autostrada Tirane - Durres, Km7, Kashar
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel: +35542291690
  • Mobile: +355672061741
Profili i Kompanisë
Tirane, Shqipëri 10-02-2018 edhe 250 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Inxhinier elektronik
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
10-02-2018
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Handel all subscriber provisioning ADSL, PSTN, VDSL, FIXGSM, IPTV, SQL Server.

Detyrat

  • Using all the tools for subscriber operations like: JIRA, CRM, OTRS 
  • Interface to Sales, Customer Care and Shops 
  • Assign the tasks to respective back offices for individual subscriber operations. 
  • Cooperation and interfacing with Billing, Customer Care, Call Center, Sales sector, Network O&M etc. for main job fulfillment pre sales activities for all subscribers (FIXGSM, PSTN, ADSL, VDSL, IPTV etc.).

Kualifikimet

· Understanding of RADIUS, DNS, firewall, packet captures, VM, TCP/IP, VLAN, WLAN, VPN and WIFI protocols and technologies.
· Good knowledge of methods for delivering telecommunication services like LAN L2/L3, Ethernet SDH etc.
· Very Good knowledge of English language
· Able to work under pressure
· Able and willing to work in team
· Availability to work with shifts

Shënime

Experience:
· 1 year of experience in telecommunications industry.

Education:
· University degree in Telecommunication Engineering, Electronic Engineering or IT.

Interested candidates should apply through www.albtelecom.al

Deadline of application is February 10th, 2018

We will be glad to interview all candidates selected from the CV screening

HUMAN RESOURCES AND ADMINISTRATIVE AFFAIRS DEPARTMENT


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".

Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë