424 Punë aktive

92287 Punëkërkues

5594 Punëdhënës

Posto punë
ose
Krijo/Shto CV


Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.
Albtelecom

Kompania ALBtelecom, e krijuar në vitin 1912, menjëherë pas shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë dhe e liçencuar për ofrimin e telefonisë fikse dhe të internetit në vitin 1992 nga Enti Rregullator i Telekomunikacionit (ERT), vazhdon të jetë pjesë e pandashme dhe zgjedhja e parë e komunikimit të shqiptarëve. Eagle Mobile, një markë brenda kompanisë ALBtelecom . Eagle Mobile brenda kompanisë ALBtelecom, u vjen në ndihmë konsumator...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Albanian Telecommunication Center, Autostrada Tirane - Durres, Km7, Kashar
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: +35542291690
 • Mobile: +355672061741
Profili i Kompanisë
Tirane, Shqipëri 27-02-2018 edhe 231 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Inxhinier elektronik
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
27-02-2018
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Perform operation and maintenance of Telecom equipment's

Detyrat

 • Implementation of any installation of radio systems if required
 • Preventive maintenance and take necessary actions to correct issues in ALBtelecom Sites (tower elements, antennas, cables, external alarms, genset, A/C, MV/LV lines etc.)
 • Maintain safe work environment by following codes, standards and legal regulations
 • Support other units when required
 • Make tower climbing to fix radio problems and transmission in the tower
 • Document all actions taken during troubleshooting and problem solving
 • Request for new application or relocation of power meter, automate to OSHEE as required by superior
 • Go in site to make signing of process verbal and control the of fueling in the site

Kualifikimet

 • Very good command of mechanical and electrical hand tools
 • Able to work on heights
 • Good skills of the technical and operational capabilities and implementation procedures
 • Multitasking, able to work under pressure
 • Team Work,
 • Positive Attitude, Solution oriented, Effective communication skills, Self-motivated
 • Good knowledge of English
 • Good knowledge of MS Office applications

Shënime

Experience:
At least 3 years of experience in operation and maintenance activities on mobile networks

Education:
University Degree

Interested candidates should apply through www.albtelecom.al .

Deadline of application is February 10th, 2018

We will be glad to interview all candidates selected from the CV screening.

HUMAN RESOURCES AND ADMINISTRATIVE AFFAIRS DEPARTMENT


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".

Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë