Posto punë
ose
Krijo/Shto CV


Mendimi juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.
Teleperformance Albania

Teleperformance Albania, pjesë e Teleperformance Group, lider në fushën e Sherbimit ndaj Klientit ofron shërbime të një standarti të lartë për kompanitë e-commerce më të mëdha në botë. E pranishme në Shqipëri prej vitit 2008 me 3 selitë e saj, 2 në Tiranë dhe 1 në Durrës. Vlerësuar me cmime prestigjoze ku cilesohen 2 më të rëndësishmit: Best Employer nga Aon Hewitt dhe Best Place to Work nga firma botërore e kërkimit BPTW dhe Best...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Rruga e Kavajes, godina polifunksionale (ish-Kinema Millenium)
  • Tiranë, Shqipëri
  • Tel:
  • Mobile: 069 409 9919
Profili i Kompanisë
Durrës, Shqipëri 21-03-2018 edhe 183 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Inxhiner sistemesh
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
21-03-2018
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

TELEPERFORMANCE ALBANIA leader mondiale nei servizi di contact center è presente in Albania con le sue due sedi a Tirana e a Durazzo:

Per la sede di Durazzo stiamo cercando:

System Network Engineer

Detyrat

Ruolo e Responsabilità:

Manutenzione, aggiornamento, monitoraggio e amministrazione di:
•Sistemi hardware e software
•Sistemi operativi
•Apparecchi e reti dei dati
•Sistemi di protezione e backup dei dati
•Sistemi di posta elettronica
•Sistemi wireless
•Sistemi antivirus
•Struttura Active Directory
•Diritti alle schede della rete
•Diritti di accesso in rete
•Attuazione delle politiche della sicurezza
•Architettura della rete e la sua segmentazione
•Educazione dei dipendenti all'uso corretto dei sistemi hardware e software
•Ricerca e attuazione di soluzioni innovative che rendono possibile il miglioramento dell'efficienza dei sistemi informatici e della rete
•Interazione con progettisti o amministratori di progetti dei fornitori esterni in tutte le fasi del ciclo di vita dei sistemi e delle reti
•Di fronte a varie problematiche tecniche nei sistemi e nelle reti individua le soluzioni più veloci ed efficaci.

Kualifikimet

•Laurea in Informatica
•Più di 3 anni di esperienza pregressa in posizioni simili
•Le certificazioni Microsoft, Cisco oppure Linux sono un vantaggio
•Ottima conoscenza di Microsoft e Linux
•Capacità di troubleshooting
•Conoscenza di rete
•Ottimo livello d’Italiano
•Buon livello d’Inglese
•Ottima Comunicazione e interpersonal skills
•Professionale/Avere commitment e innovation
•Collaborazione con altre aree e colleghi
•Orientato ad imparare
•Analisi e risoluzione dei problemi

Shënime

Se siete interessati potete mandare il CV al seguente indirizzo:
[email protected] fino il 21.03.2018

Gentilmente specificate la posizione per la quale inviate il curriculum!


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Kategoritë më të kërkuara / Të gjitha kategoritë