Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Profesionisti Recruitment Agency

Agjencia e Punësimit ‘’Profesionisti’’ pjesë e ‘’Çelësi Media Group ‘’, vjen në tregun Shqiptar me qëllim revolucionarizimin e tregut të punësimit. Për të arritur këtë qëllim ‘’Profesionisti’’ vjen si e para dhe e vetmja agjenci e cila mbulon të gjitha pozicionet e tregut të punës.

Profesionisti ofron për klientët zgjidhje reale për bizneset e tyre, nëpërmjet një shërbim rekrutimi profesional dhe cilësor. Ekipi i Profes...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Rruga e Kavajes, Tirana Qendra CONDOR, Kati i 3-te Profesionisti
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: +355 042 24 19 45
 • Mobile: 355 042235128

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Brescia, Itali 01-06-2021 edhe 16 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Infermier
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Pak eksperience (0 - 2 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
2500 EURO
Data e përfundimit
01-06-2021
Data e fillimit të punës
Numri i kandidatëve
4

Përshkrimi

"Profesionisti" Recruitment Agency, për llogari të një Klienti Ndërkombëtar në fushën e Shëndetit Publik, është në kërkim të kandidatëve për pozicionin e punës Infermier/e në shtetin Italian Përmbledhja e pozicionit: Ofrimi i kujdesit mjekësor dhe infermieror për pacientët në spital, në shtëpi ose në ambiente të tjera që vuajnë nga një sëmundje fizike ose mendore kronike ose akute.

Detyrat

 • Monitoron gjendjen e pacientit dhe vlerëson nevojat e tyre për të ofruar kujdes dhe këshillë sa më të mire.
 • Vëzhgon dhe interpreton simptomat e pacientit dhe ia komunikon ato mjekëve dhe stafit të kualifikuar mjekësor.
 • Bashkëpunon me mjekë dhe infermierë për të hartuar plane individuale të kujdesit për pacientët.
 • Kryen proçedurat rutinë (matjet e presionit të gjakut, administrimin e injeksioneve etj.).
 • Dhe plotëson tabelat e pacientëve.
 • Përgatit dhe administron ilaçet e pacientit dhe siguron trajtime sipas udhëzimeve të mjekut Inspekton objektet dhe vepron për të ruajtur higjienën dhe sigurinë e shkëlqyeshme (pajisjet e dekontaminimit, sipërfaqet e pastrimit, përgatitja e shtretërve etj.).
 • Siguron kujdes të menjëhershëm mjekësor në raste urgjente.
 • Ndihmoni kirurgët gjatë operacioneve.
 • Nxitja e një ambienti mbështetës për t'u kujdesur për pacientët dhe familjet e tyre.

Kualifikimet

 • Diplomë Bachelor ose Master dega Infermieri.
 • Preferohet që kandidatët të kenë përfunduar studimet pranë Universitetit Katolik "Zonja e Këshillit të Mirë".
 • Mungesa e eksperiencës së punës nuk është kriter skualifikues.
 • Të njohë në nivel mbi mesatar gjuhën Italiane (të shkruar dhe të folur).
 • Të ketë aftësi shumë të mira komunikuese dhe organizuese.
 • Trajnimet ne fushën relevante do të kenë përparësi;
 • Të jetë i aftë të punoj në ekip

Kushtet e Punës:
Paga: Pas muajit të parë të provës ofrohet pagesa 2500 euro Nett/muaj. Orët shtesë kanë pagesë eksta.
Ofrohet asistencë për akomodimin dhe çdo informacion tjetër të nevojshëm.

Në rast se posedoni cilësitë e listuara më sipër, ju lutem të dërgoni CV-në tuaj në gjuhën Italiane duke specifikuar pozicionin në fjalë në adresën tonë elektronike: [email protected] ose mund të kontaktoni në numrat e kontaktit: +355 68 208 1362 / +355 68 208 1357
"Të gjitha aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet të plotë sipas ligjit Nr. 9887 vendosur nga Kuvendi i Shqipërisë për "Mbrojtjen e të Dhënave Personale"

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".