Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 86308

Graphic Designer

Tirane, Shqipëri 07-03-2024 edhe 9 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Dizajner

Kohë e plote

Pak eksperience 0 - 2 vite)

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

07-03-2024

---

2


Përshkrimi

For more than 20 years, STAR7 has served its customers as a leader in the product information sector. Support for product and process engineering, creating and managing technical content, as well as marketing, translation, printing and virtual experience: STAR7’s range of services means it can assist its customers throughout the product life-cycle – from design to aftersales.

The hallmark of STAR7 has always been an approach capable of combining specific know-how, technology and a holistic vision to offer the best possible solutions to the needs of customers and the global market. This approach has seen STAR7 strike major partnerships with leading international companies, establishing it as a reliable and credible global partner. STAR7 is part of the STAR Group network.

STAR7 is looking for a Graphic Designer.


Detyrat

The Graphic Designer in detail is in charge of the following responsibilities and activities:

 • Takes in charge the requests for illustrations from the Technical Writers, verifying that the source material is adequate.
 • Performs the illustrations authoring, following the indicated standards.
 • Archives the source, half-processed, and produced illustrations following the indicated rules.
 • When necessary, performs business trips to the Team’s facility, in order to collect information, and to receive training
  about the activities to be performed.
 • Interacts with the TL about all the previous topics.
 • Other tasks according to the Team Leader's request.

Kualifikimet

The Graphic Designer is endowed at least with the following hard skills:

 • Technical or professional High school graduation.
 • Intermediate level (B1) knowledge of the English language non mandatory.
 • Good knowledge of the Italian language is preferable.
 • Intermediate level knowledge of the MS Office (Word, Excel, PowerPoint) package.
 • Intermediate level knowledge of the 2D graphic elaboration applications, as Photoshop, Illustrator, etc.

The further following hard skills are to be considered as an asset:

 • Previous experience in the 2D graphic field, including illustration tracing and colour touch-up.
 • knowledge of the 3D graphic elaboration applications, as Catia Composer.

The Graphic Designer is endowed with the following soft skills:

 • Team Working.
 • Result Oriented.
 • Autonomy and Flexibility.
 • Determination and Proactivity.
 • Communication and Conflict Management

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

What you’ll find in STAR7:

 • You’ll become part of an organisation experiencing great growth, in a work environment characterised by development.
 • You’ll work in a highly qualified, complex and stimulating area.
 • You will be supported by an expert tutor.
 • Training.
 • Flexible schedule.

All the interested candidates should send their Cv to our email address:[email protected]


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
STAR ALBANIA SHPK

Star Albania, pjese e grupit multinacional STAR7, eshte e fokusuar ne disa linja biznesi, nder te cilat redaktimi teknik, dizajni industrial dhe lokalizimi. Me kliente luksi, sikurse jane Ferrari, Maseratti, Apple, Star Albania mbulon nje sere sherbimesh ne hartimin e dokumentacionit teknik mekanik, mekatronik, elektrik dhe perkthimin e tij per shume tregje boterore.

Me zyra ne qender te Tiranes, Star Albania ofron mundesi punesimi dhe rritje profesionale per te rinjte e apasionuar pas sektorit automobilistik.