Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 70546 Financier/e

Financier
Tirane, Shqipëri 11-10-2022 edhe 10 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Financier
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
11-10-2022
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Shoqëria "GR Albania" sh.p.k, e e profilizuar në konsulencë inxhinerike dhe mjedisore, projektimin industrial dhe energjetik, planifikimin urban dhe zgjidhjeve inxhinierike më bashkëkohore, me seli në Tiranë, kërkon të punësojë: Financier/e .

Detyrat

 • Regjistrimi periodik i faturave te shitjeve dhe blerjeve, duke garantuar përputhshmërinë e tyre me kërkesat e legjislacionit tatimor;
 • Regjistrimi ne kontabilitet i transaksioneve financiare.
 • Llogaritja, pergatitja dhe leshimi i faturave te fiskalizuara tek klienti.
 • Regjistrimi, klasifikimi dhe permbledhja e transaksioneve financiare.
 • Përgatitia e raporteve financiare.
 • Pergatitja e pasqyrave financiare.
 • Mbikëqyrja e vazhdueshme me përpikmëri e procesit financiar, evidentimi dhe ndjekja e klientëve me probleme në likuidime;
 • Kontrolli i hedhjes se transaksioneve financiare sipas dokumentave mbeshtetes ne perputhje me legjislacionin ne fuqi.
 • Analiza e kostos, likuiditetit si dhe cash-flow.
 • Pregatitje te Planeve te Biznesit i cili konsiston ne keto pika kyce:
 • Llogaritja e kostove direkte dhe indirekte të projektit.
 • Analiza e mënyrës së financimit.
 • Parashikimi dhe llogaritja e të ardhurave nga projekti.
 • Analiza e fluksit të parasë.
 • Llogaritja e vlerës aktuale neto (NPV).
 • Llogaritni normën e brendshme të kthimit (IRR)
 • Analiza e Periudhës së Shlyerjes (PBP)/
 • Analiza e ndjeshmërisë nga tregues të ndryshëm/
 • Analiza SWOT.
 • Analiza e Tregut të Brendshëm etj.

Kualifikimet

 • Te kete kryer studimet e larta ne degen Finance/Kontabiltet.
 • Te kete eksperience pune ne fushen e finaces minimumi 3 vite.
 • Te kete njohurite e duhura ne regjistrimin e dokumentacionit ne kontabilitet.
 • Te keet eksperienc ne hartimin e planeve te biznesit deh studimeve te fizibilitetit. 
 • Te kete njohuri te  mira te programit Financa 5.
 • Te zoteroje shume mire paketen Microsoft Office.
 • Te jete e afte te punoje ne grup dhe korrekte ne marredheniet e punes .
 • Te kete njohuri te mira ne gjuhen angleze.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Të interesuarit të dërgojnë CV të detajuar dhe një prezantim të shkurtër për veten në adresën: [email protected] 

Vetëm personat e përzgjedhur për intervistë do të kontaktohen.

GR Albania ju uron suksese!

GR ALBANIA

Our company goals are to provide our clients with accurate information, to analyse our findings using the most appropriate scientific methods and to provide practical justifiable management solutions that enable our clients to meet both their own objectives and their legal obligations. This goal is achieved by dedicating an appropriate team with the required expertise and experience for each project. On each project the same staff...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Rruga Sami Frasheri, Nd. 8, H.11
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: 0035544309515
 • Mobile: 00355696057977

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë

Aplikim nëpërmjet email-it
Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".