Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
duapune.com

Duapune.com është portal lider që operon në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, me mbi 10 vite përvojë në tregun e punësimit. Qindra kompani dhe mijëra punëkërkues kanë besuar tek ne për shumë vite në të qënit një burim me vlerë si komunitet, në ofrimin e shpejtë të shërbimit dhe plotësimit të vendeve të punës për kompanitë nga aplikantët e databazës tonë të pasur.

Përveç portalit tonë, ne ju vijmë në ndihmë dhe kompanive bashkë...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • Rruga Luigj Gurakuqi, shkalla 4, kati 2, ap.8
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel:
  • Mobile:

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 14-10-2020 edhe 14 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Financier
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
14-10-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Job title: Financial Specialist (f)
Location: Tirana/Albania

Company informationAyen Enerji is one of the leading electric power producers and traders of Turkey, particularly prominent in the field of renewable energy sources. Its current total installed power is 422,15 MW. Of this portfolio, 202,90 MW are composed of HEPP contribution, whereas 178,25 MW come from WPP and 41 MW from Combined Cycle Natural Gas Plant. Total electric power generation in 2016 is 1.221,86 GWh, 94% of which comes from renewable sources.

The fact that 94% of the installed capacity involves renewable sources, mitigates dependence on foreign sources and enables utilization of public purchase guarantees. Ayen Group is also engaged in trade operations and, in the year 2016, by utilizing all free market options, marketed products of its power plants in an optimal manner. Electric power sale in the year 2016 was at a level of 2.201,96 GWh.

The fact that Ayen Enerji maintains a power generation portfolio of both renewable and conventional plants provides a protective effect by enabling balancing against uctuations in total generation. Storage HEPPs minimize risks due to uctuations in rainfall. On the other hand, its CCGT Plant enables rapid generation at hours when electricity prices reach the peak on the free market. CCGT Plant does also provide us the exibility to meet our sale commitments when production levels at our HEPPs and WPPs are low.

Detyrat

• Perform a variety of accounting and financial transaction work.
• Assisting in month-end close
• Assessing internal and external controls, 
• Analyze and evaluate financial information, researching appropriate data to resolve problems
• Monitor and update fiscal records.
• Prepare a variety of financial reports and statements.
• Regularly work well under pressure, meeting multiple and sometimes conflicting deadlines.
• Constantly demonstrate cooperative behavior with colleagues, supervisors, and partners.
• Reviews financial documents such as invoices, financial report.
• Makes recommendations to and consults with senior management on financial performance using extensive financial statement knowledge and experience.
• Good knowledges of Albanian Accounting Legislation.
• Good knowledge of Microsoft Office.
• Assist in other office administrative tasks.

Kualifikimet

  • Bachelor /Master Degree in Finance, Business Administration
  • Required languages: English and Turkish 

    Please apply by sending your CV on this email address: [email protected]

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".