Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Ditë e Natë

Farmaci Dite e Nate Rruga "Luigj Gurakuqi", Nr 4 (Ushtari i Panjohur) Tirana, Albania

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 13-10-2020 edhe 15 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Farmacist
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
13-10-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Kërkohen Farmacistë të kualifikuar për të asistuar pacientët në interpretimin dhe trajtimin e simptomave të tyre brenda kompetencave ose duke i drejtuar ata tek mjeku specialist i posaçëm. Gjithashtu, farmacisti duhet të interpretojë dhe rishikojë recetën e mjekut në rast të gabimeve të dozimit apo të papajtueshmërive terapeutike. Për të qënë i suksesshëm në këtë rol, duhet të keni aftësi të mira në shërbimin ndaj klientit, si dhe të azhornoheni vazhdimisht mbi përparimet e fundit të shkencës së farmaceutikës.  

Detyrat

 • Interpretimi dhe ekzekutimi i recetave të mjekut;
 • Monitorimi i terapive të pacientëve, këshillim, si dhe informimi i pacientëve mbi efektet e mundshme anësore;
 • Udhëzimi i pacientëve për mënyrën e përdorimit të barnave ose produkteve të tjerë farmaceutikë;
 • Kryerja e shërbimeve mjekësore si, matja e tensionit, matja e temperaturës dhe kontrolli i nivelit të sheqerit në gjak;
 • Mbajtja e një ambjenti pune të sigurt dhe të pastër;
 • Përmbushja e kërkesave operacionale për famacinë, që do të thotë, kontrolli i furnizimeve, pagesat, si dhe kontrolli i vazhdueshëm dhe heqja nga inventari i barnave të skaduara/dëmtuara;
 • Zbatimi i legjislacionit farmaceutik dhe i procedurave që drejtojnë praktikën farmaceutike; Kryerja e detyrave të tjera administrative sipas kërkesës.

Kualifikimet

 • Diplomë në Farmaci dhe anëtarësi në Urdhrin e Farmacistëve të Shqipërisë;
 • Eksperiencë si Farmacist;
 • Licencë për ushtrimin e profesionit të Farmacistit ose Drejtuesit Teknik;
 • Njohuri të mira për kuptimin/interpretimin dhe dhënien e saktë të dozave të kërkuara, për lëndët aktive dhe për emrat tregtarë farmaceutikë;
 • Njohuri kompjuterike; Aftësi të shkëlqyera organizative;
 • Aftësi të shkëlqyera komunikuese verbale dhe me shkrim.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Dergoni CV tuaj ne adresen email : [email protected]


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".