Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comTirane, Shqipëri 12-07-2022 edhe 10 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Inxhinier Elektrik
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
12-07-2022
Data e fillimit të punës
Numri i kandidatëve
10

Përshkrimi

Royal York Property Management is a property rental and leasing firm with a portfolio of over 12,000 properties that offer guaranteed rental income. Valued at $4.2B+ in real estate assets under management, the company manages houses, condos, and multi-units across Ontario. The company is advancing technology in its processes, and systems, and expanding globally. With 28 office locations across Ontario and 2  office locations in Europe, the company is leading the potential in property management, and surpassing the client experience by having all departments operating 24 hours a day, 7 days a week.

We are looking to hire an electrical engineer to design and implement complex industrial, commercial, and domestic electrical systems.

As an electrical engineer, you should be a licensed professional engineer and have extensive experience as an electrical engineer. Your day-to-day job will consist of performing tasks such as calculations to ensure our systems meet the global safety standards and collaborating with technicians and computer programmers to solve emerging issues. You'll also research manufacturing processes and analyze data and trends to create new products. Ultimately, you will improve our company's products and processes and contribute to its growth.

Detyrat

 • Designing, maintaining, implementing, or improving electrical instruments, facilities, components, equipment products, or systems for industrial, commercial, or domestic purposes.
 • Performing a wide range of engineering tasks by operating computer-assisted design or engineering software and equipment.
 • Define customer needs and requirements.
 • Develop manufacturing processes according to global engineering codes and standards.
 • Establishing construction, manufacturing, or installation standards or specifications by performing a wide range of detailed calculations.
 • Manage engineering projects and deliver them on time.
 • Summarize data and report on test results.
 • Estimating material, labour, or construction costs for budget preparation.
 • Working with a variety of technicians.
 • Designing and improving electrical products and systems.
 • Establishing manufacturing processes.
 • Evaluating systems' safety, reliability, and performance.
 • Design, control, implement and maintain electrical systems and products.
 • Monitor maintenance and inspection plans.

Kualifikimet

 • Bachelor's degree in electrical engineering degree from an accredited school.
 • Licensed as a professional engineer.
 • Proven expertise as an electrical engineer.
 • Experience in using or a desire to learn the required software.
 • Hands-on experience using design and calculation software.
 • Deep knowledge of electrical manufacturing processes.
 • Knowledge of applicable codes related to electronic engineering.
 • Proficient in design and calculation software.
 • Problem-solving abilities.
 • Attention to detail.
 • Strong organizational and communication skills.
 • A degree in Electrical Engineering; MSc is a plus.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

To apply please send your resume at [email protected]

Or in the link below: https://royalyorkpropertymanagement.ca/job/AL%20-%20Electrical%20Egineer

Fotografi


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


Royal York Property Management

Royal York Property Management eshte nje kompani prestigjoze kanadeze per menaxhimin e pronave me qera , e cila ka nisur aktivitetin ne 2010 dhe eshte e bazuar ne Toronto, Ontario. RYPM po kerkon te zgjerohet ne te gjithe boten dhe jo vetem ne Kandane Jugore. Kjo kompani ka nje pervoje te gjere ne menaxhimin e pronave per qira duke ofruar nje sere sherbimesh per qiramarresit dhe pronaret e shtepise per te ofruar nje levizje sa me...

INFORMACIONE KONTAKTI

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë