Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Profesionisti Recruitment Agency

Agjencia e Punësimit ‘’Profesionisti’’ pjesë e ‘’Çelësi Media Group ‘’, vjen në tregun Shqiptar me qëllim revolucionarizimin e tregut të punësimit. Për të arritur këtë qëllim ‘’Profesionisti’’ vjen si e para dhe e vetmja agjenci e cila mbulon të gjitha pozicionet e tregut të punës.

Profesionisti ofron për klientët zgjidhje reale për bizneset e tyre, nëpërmjet një shërbim rekrutimi profesional dhe cilësor. Ekipi i Profes...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Rruga e Kavajes, Tirana Qendra CONDOR, Kati i 3-te Profesionisti
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: +355 042 24 19 45
 • Mobile: 355 042235128

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 16-08-2021 edhe 12 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Ekonomist
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
16-08-2021
Data e fillimit të punës
Numri i kandidatëve
2

Përshkrimi

Agjencia e Rekrutimit Profesionisti për llogari të një Klienti lider në treg në fushën e arredimit, është në kërkim të kandidatëve për pozicionin e punës Ekonomist/e-Faturist/e

Detyrat

 • Regjistron faturën e TVSH në bazë të ofertës së shitjes të përpiluar në F5 duke komunikuar me Menaxherin e Shitjes apo arkitektin në momentin që materiali duhet të bëhet gati për tu lëvruar tek klienti.
 • Çelja e klientit në sistem në F5  sipas rasteve dhe në F5 e Tvsh Pas lëshimit të faturës së bërë nga faturisti dhe firmosjes së fatures së shitjes ( Preventivi F5) nga të dy palët, klienti  duhet të drejtohet te ekonomisti për faturën tatimore të shitjes.
 • Në momentin që bëhet Fatura Tvsh, kontrollon që çmimet e shitjes të jenë në përputhje me preventivët që janë në server.
 • Rakordim me ekonomistin-arkëtar për mbylljen e veprimeve të ditës.
 • Rakordim dhe Kontrollim i vazhdueshëm preventivat e serverit të realizuar nga shitja me Faturat në F5, në F5 e -tvsh pasi malli ka lëvruar tek klienti, sipas llojeve të klientëve të kërkuar nga Eprorët Përpilimi i transfertave bankare për furnitorët e huaj apo vendas dhe dërgimi i tyre sipas destinacionit të bankave, duke rakorduar arkën dhe bankën.
 • Në mungesë të Shefit të financës bën transferta bankare.
 • Regjistrimi në financë të shpenzimet e jashtme për arkitektët e jashtëm, hidraulikë, ustallarë duke u bazuar te arkëtimet e realizuar nga klientët sipas skemës së miratuar nga Eprorët e Shoqërisë.
 • Rakordim i librave të shitjes së tvsh çdo muaj dhe kontrollim periodik i kuponave të kasës që janë prerë sipas faturave të shitjes së tvsh para se të bëhet deklarimi i tyre.

Kualifikimet

Kërkesat për këtë pozicion:

Edukimi: 
Të ketë perfunduar Arsimin e lartë (Dega Financë-Kontabilitet)
Eksperienca: Minimumi 3-vite eksperiencë në këtë pozicion.
Përbën avantazh në përzgjedhje, kandidatët që kanë eksperiencë pune në retail, kompani arredimi etj.
Aftësitë dhe kompetencat:

 • Të ketë njohuri shumë të mire të gjuhës Angleze.
 • Aftësi shumë të mira komunikuese në marrëdhënie me klientët;
 • Aftësi shumë të mira organizative, për të zgjidhur situata të ndryshme me efikasitet;
 • Të gatshëm për të mësuar vazhdimisht dhe per t'i parë proçeset në detaje;
 • Njohje shumë e mire e programeve kompjuterike dhe Financa 5

Në rast se posedoni cilësitë e listuara më sipër, ju lutem të dërgoni CV-në tuaj duke specifikuar pozicionin në fjalë në adresën tonë elektronike: [email protected] ose mund të kontaktoni në numrin e kontaktit: +355 68 208 1357
"Të gjitha aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet të plotë sipas ligjit Nr. 9887 vendosur nga Kuvendi i Shqipërisë për "Mbrojtjen e të Dhënave Personale"  

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".