Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
CAUSHI TRANS SHPK

Caushi Trans shpk ofron transport kombetar dhe nderkombetar. Transport mallrash te industrive te ndryshme ne mbare Ballkanin dhe Evropen

INFORMACIONE KONTAKTI

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë

Kodi Punës: 56190 Ekonomiste

Ekonomist
Tirane, Shqipëri 13-08-2021 edhe 9 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Ekonomist
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
13-08-2021
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Caushi Trans sh.p.k - Kompani Transporti është një kompani lider në Shqipëri e themeluar në vitin 1997 e specializuar në transportin nderkombetar. Kompania operon në të gjithë Europën dhe Ballkanin për  transportim mallrash brenda dhe jashtë vendit me shpejtësi, fleksibilitet, siguri dhe me kosto efektive.

Transport për produktet ushqimore, industrive të ndryshme, grurë, produkte farmaceutike dhe produkte mjekësore, kimike, lëndëve të para, produkteve dhe të tjera sipas kërkesave të klientëve. Pozicioni: Ekonomiste

Detyrat

Detyrat dhe pergjegjesite kryesore: 

 • Pergatitja e pasqyrave financiare, raportet, analizat, informacionet ekonomiko – financiare periodike dhe vjetore. (Sipas legjislacionit ne fuqi).
 • Vendosja e objektivave strategjike per të rritur performancen financiare te biznesit.
 • Analiza e kostos, likuiditetit si dhe cash-flow.
 • Organizimi dhe ndjekja e marrëdhënieve me institucionet shteterore (Tatimet, Sigurimet Shoqerore dhe Shendetesore, Zyrat e Punesimit etj).
 • Kontrolli i hedhjes se transaksioneve financiare sipas dokumentave mbeshtetes ne perputhje me legjislacionin ne fuqi.
 • Rregjistrimi, klasifikimi dhe permbledhja e transaksioneve financiare.
 • Llogaritja, pergatitja dhe leshimi i faturave te TVSH-se tek klienti.
 • Rregjistrimi ne kontabilitet i transaksioneve financiare.
 • Llogaritja dhe pergatitja e pagesave per tatimet, Sigurimet Shoqerore dhe Shendetesore, Tatim fitimi, detyrimet e tjera ligjore dhe pagesat perkundrejt furnitoreve.
 • Pergatitja e urdherxhirimeve bankare.
 • Kontrolli i veprimeve bankare nese ato jane kryer ne perputhje me dokumentacionet perkatese.
 • Kryerja e detyrave te tjera te departamentit te finances sipas kerkeses se pronarit.

Kualifikimet

Kualifikimet

 • Të ketë perfunduar studimet për Finance Kontabilitet.
 • Të ketë eksperiencë pune si ekononiste mbi 2- 3 vjet.
 • Të ketë njohuri shumë të mira të programit Alpha Web dhe paketes Office.
 • Të ketë njohuri  të mira të gjuhës angleze.

Kerkesa te tjera

 • Eksperienca ne shoqeri transporti nderkombetar do te konsiderohet avantazh per aplikantet.
 • Aftësi të mira organizative dhe te dije te punoje ne grup.
 • Te kete perkushtim maksimal gjate orarit te punes.
 • Te karakterizohet nga ndershmeria, integriteti dhe korrektesia.
 • Te eci me te njejtin hap me qellimet dhe synimet e kompanise.
 • Te ruaj konfidencialitetin dhe te kete etike te larte profesionale.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania Caushi Trans  me email: [email protected]

Vetëm Kandidatët e përzgjedhur do të njoftohen per intervistë. 

Suksese!


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".