Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
NOA

NOA eshte nje institucion financiar i licensuar nga Banka Qendrore e Shqiperise i cili vepron ne tregun financiar shqiptar qe nga viti 1999, e njohur me pare si PSHM, Opportunity Albania dhe sot eshte ne zoterim nga NOA Holding N.V. dhe NOA Cooperative UA. NOA vepron nepermjet 20 degeve neper te gjithe vendin duke sherbyer klientet ne zonat urbane dhe rurale dhe ne te gjithe sektoret e ekonomise: prodhim, sherbim, tregti, bujqe...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Rr. "Tish Dahia", pranë Komunës së Parisit, Kompleksi "Haxhiu" (Kika 2), Pallati Nr.2, Kati 1.
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: 042 2403764
 • Mobile:

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Vlore, Shqipëri 14-12-2020 edhe 10 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Mbledhje Detyrimesh
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Po
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
14-12-2020
Data e fillimit të punës
Numri i kandidatëve
1

Përshkrimi

Kujdeset për arritjen e treguesve të cilësisë së portofolit të kredisë brenda objektivave të Kompanisë për degët në varësi, nëpërmjet ndjekjes sistematike të aktivitetit të manaxhimit të kredive në vonesë nga stafi përgjegjës. Siguron zbatimin e proçedurave/politikave dhe strategjive në fuqi për manaxhimin e klientëve në vonesë.

Per qytete: Fier, Vlore, Lushnje, Gjirokaster, Sarande.

Detyrat

 • Angazhohet maksimalisht në realizimin e Objektivave të Cilësisë së Portofolit për degët në varësi në përputhje me Objektivat e kompanisë;
 • Monitoron ecurinë e cilësisë së Portofolit të Kredisë për degët në përgjegjësi, identifikon në kohë çdo faktor që mund të impaktojnë cilësinë e Portofolit si dhe propozon te përgjegjësi strategjitë dhe masat për t'u ndërmarrë për përmirësimin e cilësisë së portofolit në kohën e duhur;
 • Siguron zbatimin e proçedurës së manaxhimit të klientëve në vonesë nga çdo degë në varësi, duke monitoruar në mënyrë frekuente raportet përgjegjëse e duke kontrolluar punën në terren si dhe raporton në kohë te përgjegjësi rezultatet;
 • Monitoron performancën e kredive të ristrukturuara dhe jep mbështetje kur është e nevojshme;
 • Monitoron, siguron dhe drejton realizimin e komiteteve të delinkuencës në çdo degë në varësi përputhje me proçedurën në fuqi;
 • Konsolidon parashikimet dhe propozon objektivat e stafit për cilësinë e Portofolit për çdo degë në varësi;
 • Koordinon, monitoron dhe suporton skuadrën e Oficerëve të Mbledhjes së Kredive në degët e rajonit  që mbulon dhe siguron që ata veprojnë në përputhje me politikat, proçedurat dhe etikën profesionale të kompanisë;
 • Viziton klientë të ndryshëm për të siguruar arritjen e objektivave dhe shërben si autoritet negociues me klientët.

Kualifikimet

 • Eksperiencë pune e preferueshme 3 vjet në një pozicion që lidhet me aktivitetet e manaxhimit të kredive me probleme;
 • Aftësi të shkëlqyera në negociim dhe komunikuese;
 • Aftësi për vendimmarrje dhe për të menduar në mënyrë kritike;
 • Aftësi shumë të mira për të kryer analiza;
 • Profil i orientuar në mënyrë të shkëlqyer drejt objektivit;
 • Disponibilitet për të udhëtuar;
 • Diplomë Universitare e preferueshme në Kontabilitet, Financë, Ekonomi, Administrim Biznesi ose fusha të tjera të ngjashme;

Shënime


Dërgoni aplikimin tuaj brenda datës 30 Nëntor në https://noafin.al/jobs.

Aplikimi duhet të përmbajë një CV të përditësuar për pozicionin përkatës. Vetëm kandidatët e përzgjedhur do të kontaktohen nga Departamenti i Burimeve Njerëzore për një intervistë.


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".