Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 58097 Debt Advisor

Tjeter
Tirane, Shqipëri 12-10-2021 edhe 20 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Tjeter
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
12-10-2021
Data e fillimit të punës
Numri i kandidatëve
40

Përshkrimi

EPPC Albania on behalf of its client, one of the biggest financial institutions in Albania, is currently recruiting a Debt Advisor.

Detyrat

 • Recovering total debt and strict monitoring of each case assigned;
 • Communication with the Debtors/Alternative contacts/Family members/etc…
 • Make outbound and receive inbound calls;
 • Data verification of the debtor, demographic and telephone data and adds additional info to each debtor case;
 • Skip tracing for debtor without any data/debtors who do not answer;
 • Identifies reasons of non-payment and establish solution to pay off the debt (agreements, paying in installments, other solutions confirmed with the ICA head office);
 • Write each communication with the debtor/family or alternative on CRM, insert skip links and data on comments of CRM;
 • Handle each special case to Special Case Report and handles it to IDC Team Leader;
 • Performs other duties as assigned.  

Kualifikimet

 • Proven experience as debt collector;
 • Experience in working with targets and tight deadlines;
 • Working knowledge of MS Office and databases;
 • Excellent communication and people skills;
 • Very good ability in negotiating and persuading;
 • Problem solving skills; Strong written, verbal, active listening, and phone communication skills;
 • Ability to prioritize and organize work;
 • Ability to adapt to a flexible schedule.  

Shënime


To apply for this opportunity, please fill your application at:
https://aplikim.eppc.al
You will be contacted by eppc only if your CV & support documents will be qualified by our recruitment team.


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


ep & partners consultancy shpk

ep & partners consultancy është një bashkëpunim Shqipëtar dhe Hollandez, i cili sjell praktikat më të mira Hollandeze në trajtimin e burimeve njerëzore, trajnimeve dhe të menaxhimit financiar, praktika të provuara më parë si më të sukseshmet nga kompanitë më të mëdha në botë, të cilat operojnë në shumë tregje.

Këto praktika kanë rezultuar shumë të suksesshme në vendet në zhvillim, sidomos në Rusi dhe ish Republikat...

INFORMACIONE KONTAKTI

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë