Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Albtelecom

Kompania ALBtelecom, e krijuar në vitin 1912, menjëherë pas shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë dhe e liçencuar për ofrimin e telefonisë fikse dhe të internetit në vitin 1992 nga Enti Rregullator i Telekomunikacionit (ERT), vazhdon të jetë pjesë e pandashme dhe zgjedhja e parë e komunikimit të shqiptarëve. Eagle Mobile, një markë brenda kompanisë ALBtelecom . Eagle Mobile brenda kompanisë ALBtelecom, u vjen në ndihmë konsumator...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Albanian Telecommunication Center, Autostrada Tirane - Durres, Km7, Kashar
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: +35542291690
 • Mobile: +355672061741

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 23-10-2020 edhe 3 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Tjeter
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
23-10-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Our Company is looking for energetic, high potential, self-motivated and high-integrity individuals to join our team.
You are invited to apply for the following position: Customer Value Management Data Analyst    
Purpose of Position: Perform detailed customer base analysis as to understand customer segments profile and behaviour patterns;

Detyrat

Main Duties

 • Identify, analyze, and interpret trends or patterns in complex data sets;    
 • Prepare and maintain prediction models;        
 • Work with management to prioritize business and information needs, including identifying critical metrics and KPIs, and deliver actionable insights to relevant decision-makers;  
 • Produce and track key performance indicators;
 • Create data dashboards, graphs and visualizations;  
 • Proactively analyze data to answer key questions from stakeholders or out of self-initiated curiosity with an eye for what drives business performance, investigating and communicating areas for improvement in customer retention and revenue; 
 • Present the recommendations to senior stakeholders in a clear and concise manner, to achieve customer, revenue and strategic targets.
 • Collaborate with the digital marketing team to improve the digital channel performance and growth.       

Kualifikimet

Skills

 • Maximum proficiency in SPSS or other statistical tools.
 • Proficiency in Microsoft Office: Excel/PowerPoint/Word;
 • Technical expertise regarding data models, databases (SQL), data mining and segmentation techniques.
 • Knowledge and experience for building prediction models;
 • Knowledge of statistics and experience using statistical packages for analyzing datasets (Excel, SPSS, SAS etc.);
 • Ability to write comprehensive reports;
 • Strong analytical skills with the ability to collect, organize, analyze, and disseminate significant amounts of information with attention to detail and accuracy;
 • An analytical mind and inclination for problem-solving;
 • Fluent written and spoken English;
 • Willing to work under pressure, undertaking initiative;      

Experience

 • At least 2 years of previous job experience in the same area;
 • Education University degree in Business Informatics / Mathematics / Statistics. Master Degree in Marketing or MBA is a plus;  

Shënime


Interested candidates should apply through www.albtelecom.al .

Deadline of application is October 9th, 2020

We will be glad to interview all candidates selected from the CV screening.  

HUMAN RESOURCES AND ADMINISTRATIVE AFFAIRS DEPARTMENT


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".