Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Four Points By Sheraton Prishtina

Four Points By Sheraton Prishtina

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Prishtinë, Kosovë 07-06-2020 edhe 6 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Tjetër
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
07-06-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Four Points By Sheraton Prishtina hap vende të lira të punës Asistent/Menaxher i Restaurantit Vendndodhja: Prishtinë, Kosovë
DepartmentiFood & Beverage
Raporton tek: Menaxheri i Restaurantit
Përgjegjës për: 
Kamarierët e Restaurantit
QËLLIMI I PUNËS
  Përgjegjës për funksionimin e qetë dhe efikas të sallave të restorantit/barit/banketeve, si dhe cilësinë e shërbimit dhe koordinimin e ekipit të shërbimit. Ndihmon mysafirët me menunë dhe përzgjedhjet e tyre të verës dhe shërbimin e verës. Ai/ajo drejton me shembull dhe menaxhon ekipin e tij/saj që të ofrojë përsosmëri të shërbimit. PËRGJEGJËSITË KRYESORE: Drejton, menaxhon, koordinon dhe kontrollon ekipin e restaurantit/ekipe të tjera të F&B. Përgatit orarin e përjavshëm për ekipin e tij/saj. Trajnon ekipin për operacione, shitje, kontrollon ata dhe jepni atyre reagime për punën e tyre. Ndërton marrëdhënie të mira me të ftuarit për të siguruar kënaqësinë maksimale të mysafirëve dhe motivimin e ekipit për një stil shërbimi të sjellshëm dhe mikpritës. Synon për të përmbushur dhe tejkaluar objektivat e vlerësimit të kënaqësisë së klientit të vendosur nga hoteli. Trajton të gjitha ankesat e mysafirëve në maksimumin e aftësive të tij në nivelin më të mirë profesional. Përfaqëson menaxherin e restaurantit në mungesë të tij. Kontrollon higjenën, pastërtinë dhe rregullsinë e restorantit, barit dhe të gjitha zonave të banimit. Bashkëpunon me departamentin e inxhinierisë dhe housekeeping për çdo çështje dhe kërkesë për mirëmbajtje. Sigurohet që ai/ajo dhe ekipi i tij/saj shërbejnë sipas standardeve të paraqitjes së ushqimit dhe standardeve të higjienës. Trajnon stafin për artikujt e menusë, përbërësit dhe teknikat e gatimit dhe bashkëpunon me Kuzhinierin Ekzekutiv për këtë. Ka njohuri të mjaftueshme në lidhje me verën dhe është i trajnuar në shërbimin e sommelier. Sigurohet që stoqet e enëve, mbulesave të tavolinave, tavolinave, karrigeve dhe pajisjeve të tjera të banketeve ruhen sipas procedurave të korporatës dhe janë të pastra dhe të rregullta. Koordinon inventarin e pajisjeve në bashkëpunim me personin përgjegjës të depove për të planifikuar sasi të mjaftueshme për ngjarjet e ardhshme. Ka njohuri mbi pajisjet e shërbimit dhe është i trajnuar për përdorimin e sigurt të pajisjeve. Sigurohet dhe kontrollon që i gjithë personeli i tij/saj të jetë i përshtatur me standardet para fillimit të shërbimit. Përgjegjës që vetë dhe ekipi i tij t'i përmbahen politikave dhe procedurave të departamentit. Respekton rregullat e shëndetit dhe sigurisë nga zjarri i hotelit dhe sigurohuni që ekipi i tij/saj të përmbahet. Trajnon dhe kontrollon ekipin e tij për përdorim të sigurt të pajisjeve për të minimizuar thyerjen dhe dëmtimin dhe për të bashkëpunuar ngushtë me Chief Steward. Bën kontrollimin e vendndodhjeve dhe llogaritjen e inventarit. Ruan veshjen e pastër në përputhje me standardet e Access Përgjegjës për t'i dhënë përgjigje Menaxherit të Restaurantit për çështje operative dhe ku ka vend për përmirësime. Ndërmerr përgjegjësi të tjera të caktuara nga menaxheri i tij/saj. KUALIFIKIMI:
Edukimi: Preferohet të jetë i/e diplomuar nga shkolla e mesme, arsimimi për mikpritjen ose trajnimi profesional për mikpritjen. Përvoja: Minimumi 3 vjet i pozicionit mbikëqyrës/menaxherial në një hotel me reputacion në operacionet F&B/restaurant me reputacion. Kualifikime të tjera: Aftësi për të përdorur softuerin Opera, nivel të mirë të anglishtes së folur dhe të shkruar, njohuri në përdorimin e programeve MS Office, ka aftësi menaxhuese, aftësi të mira komunikimi, të aftë në menaxhimin dhe planifikimin e kohës, vëmendje ndaj detajeve, aftësi të mira përcjellëse dhe koordinuese, një lojtar i ekipit, paraqet sjellje pozitive nën stres, të vetë-motivuar. Dokumentet për aplikim: • CV (rekomandohet modeli CV Europass) Si të aplikoni: Kandidatët e interesuar janë të ftuar të paraqesin aplikimin e tyre elektronik në anglisht, në versionin PDF në [email protected] me temën e e-mailit: Emri dhe Mbiemri - Pozita Afati i aplikimit: 18 prill 2020 deri në orën 15:00. Ju lutemi vini re se vetëm kandidatët me listë të shkurtër do të kontaktohen dhe ftohen në fazën tjetër të rekrutimit. Ju lutemi vini re se një kopje origjinale e dokumenteve të aplikacionit tuaj (dëshmi e përvojës në punë, diploma mund të kërkohen për fazat e mëtutjeshme të rekrutimit).

Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".