Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 91075

Agjent Doganor

Tirane, Shqipëri 08-07-2024 edhe 25 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Agjent Doganor

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

08-07-2024

---

---


Përshkrimi

POZICIONI I PUNËS:    Agjent Doganor (Junior)

DEPARTAMENTI:         I Agjencisë Doganore

Rreth pozicionit

Agjenti Doganor bën pjesë në departamentin e Agjencisë Doganore të kompanisë United Transport. Eshtë pjesë integrale e këtij departamenti dhe do të jetë përgjegjës për të mbështetur dhe siguruar një funksionim efikas të përditshëm të përgatitjes së dokumetacionit dhe përfundimit të procedurave doganore.


Detyrat

Përgjegjësitë Kryesore

 • Përpilimi i deklarave doganore import, export etj.
 • Njohja dhe zbatimi i procedurave të Kodit doganor dhe çdo legjislacion tjetër, udhëzim etj. për kryerjen e detyrës funksionale.
 • Mbarëvajtja e komunikimit me departamentet e tjera të kompanisë apo klientë për përfundimin e procesit të punës.
 • Njohuri shumë të mira të programit Asycuda si dhe procedurave të tjera doganore.
 •  Evidentimi i problematikave të dala gjatë veprimtarisë së përditshme të punës dhe zgjidhja e tyre, raportimi tek personat përgjegjës dhe eprorët direkt.
 • Kryerja e të gjithë ciklit të procedurave në Agjencinë doganore deri në mbylljen me sukses të të gjithë procesit.
 • Të tjera detyra në varësi të kërkesave të shoqërisë.

Kualifikimet

Kualifikimet, eksperienca dhe formimi i kërkuar

 • Diplomë e shkollës së lartë
 • Deri në 2 vite eksperiencë pune në role të lidhura dhe/ ose të ngjashme me rolin e kërkuar
 • Aftësi organizative.
 • Aftësi shumë të mira komunikimi si brenda ashtu edhe jashte kompanisë.
 • Aftësi për të punuar në grup.
 • Energji dhe motivim për të realizuar detyrat brenda afatit të caktuar.
 • Kërkues për zhvillimin professional  dhe të ketë vullnet për të mësuar.
 • I/e vetëmotivuar për arritjen e suksesit, ekselencës në komunikim dhe standarteve të larta profesionale.
 • Personalitet dhe Përgjegjshmëri gjatë kryerjes së detyrave.
 • Përdorim shumë i mirë i MS Office, etj

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Çfarë Ofrojmë;

 • Mundësi për rritje në karrierë në një kompani dinamike të shërbimeve postare dhe logjistike.
 • Mjedis pune mbështetës dhe bashkëpunues.
 • Pagë
 • Mundësi trajnimi dhe zhvillimi

Si të Aplikoni:
Ju lutemi dërgoni CV-në tuaj dhe një letër motivimi në [email protected]


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


www.albaniancourier.al


Albanian Courier

Albania Courier (AC) është shoqëria më e madhe shqiptare në sektorin CEP (courier, express, parcel services/ shërbime korier, ekspres dhe pakove) me eksperiencë të suksesshme mbi 18 vjeçare në tregun shqiptar. Që prej vitit 2013 Albanian Courier ka zgjeruar aktivitetin në rajon duke themeluar degën e saj në Kosovë. http://www.albaniancourier.al


INFORMACIONE KONTAKTI