Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 90015

IT Infrastructure Kubernetes Expert

Tirane, Shqipëri 25-05-2024 edhe 5 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Inxhinier Elektronik

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

25-05-2024

---

---


Përshkrimi

Get this opportunity!

Be that ONE!

IT Infrastructure Kubernetes Expert

Purpose of Position: Administer, Implement & Maintain Corporate Data Network Infrastructure.

Main Tasks:

 • Design and implement solutions for deploying, managing, and scaling Kubernetes clusters;
 • Plan and execute rolling updates and deployments of applications on Kubernetes clusters;
 • Monitor the health of Kubernetes clusters and diagnose & troubleshoot issues as they arise;
 • Automate tasks related to provisioning, configuring, & maintaining Kubernetes cluster infrastructure;
 • Work with development teams to containerize applications according to best practices, Creating and maintaining Kubernetes clusters;
 • Analyzing and optimizing cluster performance;
 • Managing Kubernetes resources such as storage, networking, and compute resources;
 • Deploying applications on Kubernetes clusters;
 • Scaling applications according to load demands;
 • Securing access to Kubernetes clusters and managing authentication and authorization.

Education: University Degree in Electronic Engineering, Telecommunications, or equivalent/Master’s degree in computer science, information technology, or engineering;

Experience: At least 3-5+ years of experience working with Kubernetes and Docker;

Skills:

 • Experience working on open-source projects;
 • Strong expertise in DevOps and CI/CD implementation, thorough knowledge of cloud-native development;
 • Experience with container technologies like Docker;
 • Understanding of microservice design and architectural patterns, familiar with complex event processing and event-driven architecture,
 • Very good knowledge of the English language.
 • Exceptional problem-solving and analytical skills;
 • Strong communication and interpersonal skills;
 • Ability to manage multiple priorities and work under pressure;

Interested candidates should apply through:

IT Infrastructure Kubernetes Expert

The deadline for the application is May 25, 2024


We will be glad to interview all candidates selected from the CV screening.

HR GROUP


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


https://www.one.al/


ONE Albania

Rrjeti ynë i besueshëm ONE po rritet vazhdimisht dhe po zgjeron kapacitetet, duke shkuar përtej dhe duke i dhënë përparësi inovacionit, përsosmërisë dhe përmirësimit të vazhdueshëm, për të ofruar shërbime superiore fikse, mobile e IPTV.
Me teknologjinë më të madhe dhe më të fundit të fibrës optike, jemi të përkushtuar të lidhim familjet shqiptare duke e bërë ONE Albania portën kryesore drejt botës së internetit broadband! Rrjeti ynë Mobile është i shpejtë, i qëndrueshëm e i besueshëm, i certifikuar nga Omnitele si rrjeti me performancën më të lartë në vend dhe i gatshëm për të mbështetur rrjetin 5G, rrjetin e së ardhmes! Ne sjellim planet më të mira, komunikim pa limit, internet të shpejtë dhe një përvojë të përmirësuar në të gjitha pikat e kontaktit me klientin!
Ne ju dëgjojmë, ju mbështesim, ju shoqërojmë kudo, me cilësi dhe profesionalizëm!