Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 89924

Head of Internal Audit

Tirane, Shqipëri 01-06-2024 edhe 12 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Tjetër

Kohë e plote

Mesatare 3 - 10 vite)

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

01-06-2024

10-06-2024

---


Përshkrimi

ProCredit Bank Albania, is part of an international group of development-oriented commercial banks, based in Frankfurt, Germany. We offer excellent customer service to small and medium enterprises and to private individuals who have the capacity to save and prefer to do their banking through digital channels. Our overarching goal is to combine the high development impact with economic success.

We are seeking a highly skilled and experienced individual to join our team as Head of Internal Audit Department. This position is based in Tirana, at ProCredit Bank Albania Head Office.  


Detyrat

Your main responsibilities:

 • Provide team members with guidance, training and assistance;
 • Ensure the overall performance quality of the Internal Audit Function;
 • Analyze processes and identify risks and controls;
 • Develops, in coordination with the bank’s executive management, an annual audit plan which is based on a proper risk assessment;
 • Carries out the necessary risk assessments of the auditable units;
 • Ensures the proper and timely implementation of the annual audit plan and audit cycle;
 • Assess and provide recommendations on the design and level of implementation of internal controls;
 • Establishes and maintains effective relationships with the members of the Management Board, Middle Managers and process owners/auditees;
 • Discusses audit results with the respective branch / unit / department managers as well as with general management and advises on appropriate actions to improve conditions if necessary;
 • Establishes and maintains effective relationships with the bank’ governance and supervision bodies – Supervisory Board and Audit Committee. Represents the bank and manages the relationship between the Internal Audit Function and external regulators/external auditors;
 • Present audit reports to Management.

Kualifikimet

If you identify with the goals and ethical values of our company, are curious about other countries and cultures, and have the following qualifications:

 • University degree in Finance, Auditing, Accounting, Business studies or Economics
 • At least four years of relevant work experience, with at least three years of work experience in auditing. Work experience in banking sector preferable
 • Profound knowledge of IIA standards
 • Familiarized with all relevant laws and external regulations
 • Knowledge of accounting and IFRS is an advantage
 • CIA or ACCA certification is an advantage
 • Very good command of English language (spoken and written)
 • Highly proficient in written and oral communication
 • Proven ability to work in a team
 • Proven ability to systematically and logically analyse information
 • Willingness and ability to travel

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

If you see yourself in this role, we would like to get to know you. To apply now please  send your Cv at [email protected]  or click here 

Closing date: 01.06.2024

**Only shortlisted candidates will be contacted from HR.


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


www.procreditbank.com.al


ProCredit Bank

ProCredit Bank është një bankë tregtare e orientuar drejt zhvillimit. Ata ofrojmë shërbim cilësor për bizneset e vogla dhe te mesme si dhe për ata individë që zgjedhin të kursejnë me ta. Në veprimet e tyre, ata i përmbahen një numri të caktuar parimesh bazë: vlerësojnë transparencën në komunikimin me klientët, nuk promovojnë kredinë konsumatore, përpiqen të minimizojmë ndikimin negativ në mjedis dhe ofrojnë shërbime financiare të përshtatshme me situatën e klientëve të tyre si dhe të bazuara në një analize të përgjegjshme financiare.

Fokusi i tyre është ofrimi i shërbimit cilësor për sipërmarrjet e vogla dhe të mesme, sepse janë të bindur që këto biznese krijojnë numrin më të madh të vendeve të punës dhe u japin një kontribut thelbësor ekonomive në të cilat operojnë. Ata promovojmë kulturën e kursimit, duke ofruar shërbime të thjeshta depozituese për klientët dhe duke investuar burime të konsiderueshme në edukimin financiar, sepse besojnë që kursimi sjell qëndrueshmëri dhe siguri për familjet e zakonshme.


INFORMACIONE KONTAKTI