Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 89726

Distribution Sales Representative

Tirane, Shqipëri 06-06-2024 edhe 17 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Fotografi


Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Përfaqësues Shitjesh

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

06-06-2024

---

---


Përshkrimi

Sika Albania është në kërkim të një anëtari të ri në ekipin e shitjes, kanditati që po kërkojmë do të jetë përgjegjës për të gjitha aktivitetet e shitjes në kanalin e distribucionit.


Detyrat

Detyrat kryesore  (në kompani, divizione, njësi)

 • Rritja e shitjeve dhe përfitimit të departamentit,
 • Rritja e rrjetit të shpërndarjes brenda territorit të caktuar,
 • Rritja e portofolit të produkteve të shpërndarjes në treg,
 • Sigurimi i shikueshmërisë dhe disponueshmërisë së duhur të produkteve Sika në territorin e caktuar,
 • Raportime javore sipas nevojës, njohja e mire e tregut dhe konkurrencën,
 • Siguroni ekzekutimin në kohë dhe të duhur të aktiviteteve të lidhura me shitjet brenda territorit të caktuar,
 • Arritja e objektivit të përcaktuar (në shitje,profitabilitet, plotësimin e kërkesave të klientit, porosia dhe mirëmbajtja e stokut,
 • Planifikimi i vizitave ditore, duke siguruar atë lëvizje brenda territoret e përcaktuara janë planifikuar mirë për kohën optimale dhe efikasitetin e kostos.
 • Menaxhoni marrëdhëniet e biznesit me klientët në territorin e caktuar për të siguruar disponueshmërinë e stokut dhe në sasitë e dëshiruara.
 • Sigurimi i stokut adekuat të materialeve të pikave të shitjes dhe zbatimi i tregtimit në dyqan,
 • Trajnime të vazhdueshme teknike mbi materialet Sika për ekipin e shitjeve, përfaqësuesit e POS, aplikantët, klientët etj.
 • Siguroni komente për mësimin dhe përmirësimin mbi planin e ekzekutimit tek Menaxheri i Vendit,
 • Koordinoni aktivitetet e distributorëve, p.sh. bërjen e porosive dhe sigurimin e punës për lëvizjen e stoku jashtë për ri-porositje.
 • Analizoni aktivitetet e konkurrentëve në treg dhe vlerësoni mundësitë për zhvillimin e biznesit,
 • Të gatshëm për të kryer detyra shtesë sipas kërkesës nga Menaxheri i Vendit

Kualifikimet

Kërkesat

 • Arsimi - Diplomë Bachelor në Administrim Biznesi,
 • Përvoja/ekspertiza e punës (numrat e viteve të përvojës, aftësitë teknike) - Të paktën 3-5 vjet përvojë në një pozicion udhëheqës në shitje, në mënyrë ideale në një kompani ndërkombëtare,
 • Përvoja e mëparshme në sektorin e shitjeve me histori të suksesshme të provuara të shitjeve,
 • Përvojë në industrinë e ndërtimit do të jetë një vlerë e shtuar,

Aftësi dhe kompetenca shtesë

 • Aftësia për t'u lidhur me njerëzit në të gjitha nivelet e organizatës.
 • Afinitet ndaj teknologjisë si paketa MS office
 • Të komunikoj rrjedhshëm në anglisht
 • Një patentë shoferi të vlefshme.

Aftësitë personale / sociale (i motivuar, i orientuar drejt qëllimit, i besueshëm, ...)

 • Proaktiv, i pavarur, i aftë për t'i dhënë përparësi detyrave të shumta, aftësi të mira të menaxhimit të kohës
 • Kuptimi tregtar dhe mendjemprehtësia e biznesit
 • Mendje e fortë për përmirësim të vazhdueshëm dhe përmbushje / tejkalim të pritshmërive dhe i aftë për të demonstruar disiplinë dhe konfidencialitet të plotë
 • Aftësia për të marrë vendime të shpejta por racionale.
 • Aftësi të zhvilluara drejtuese, organizative dhe komunikuese
 • Aftësi negociuese dhe aftësi për të ndikuar tek të tjerët
 • Aftësi dhe iniciativë për zgjidhjen e problemeve
 • Vëmendje e madhe ndaj detajeve dhe natyrë investigative

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Dërgoni CV-në tuaj në adresën e mëposhtme të emailit me temën "Distribution Sales Representative" dhe klikoni lidhjen për të mësuar më shumë rreth nesh:

Adresa e e-mail : [email protected]

Faqja zyrtare : https://alb.sika.com/


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
SIKA ALBANIA

Sika is a specialty chemicals company with a leading position in the development and production of systems and products for bonding, sealing, damping, reinforcing, and protecting in the building sector and motor vehicle industry. Sika has subsidiaries in 100 countries around the world and manufactures in over 300 factories and over 25000 emplyees.