Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 89724

Përgjegjës Magazine & Logjistikë

Tirane, Shqipëri 06-06-2024 edhe 17 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Fotografi


Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Menaxher Logjistike

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

06-06-2024

---

---


Përshkrimi

Sika Albania është në kërkim të një anëtari të ri në ekipin e shitjes, kanditati që po kërkojmë do të jetë përgjegjës për të gjitha aktivitetet e logjistikes dhe përgjegjës i magazinës.

 


Detyrat

Detyrat kryesore  (në kompani, divizione, njësi)

 •  Përgjegjësitë përfshijnë të gjitha aktivitetet e magazinimit, marrjen, inspektimin, transportin, kontrollin e inventarit dhe hedhjen e të dhënave
 • Mbikqyr dhe organizon me sukses proçeset e magazinimit duke përshirë hyrje-daljet sipas dokumentacionit shoqerues dhe inventarizimin e produkteve.
 • Organizon dhe menaxhon të gjithë dokumentacionin që lidhet me proceset e Kontrollon të gjitha daljet/shitjet e produkteve nga magazina përkatëse dhe krahason sasitë fizike të bëra dalje me dokumentacionin përkatës shoqërues;
 • Drejton kontrolle fizike të produkteve të ardhura dhe dalëse gjatë proceseve të magazinimit;
 • Siguron një komunikim të mirë midis magazinës dhe departamentit të Financës, Prokurimit & CS për të kontrolluar përputhshmërinë e të gjitha regjistrimeve që bëhen në sistem me lëvizjet fizike të mallrave;
 • Përpilon raporte të rregullta javore dhe mujore.
 • Siguron produktivitet dhe saktësi. Porositë përfundohen dhe dërgohen në kohën e duhur.
 • Kujdeset për sistemimin dhe mirëmbajtjen e hapësirës së magazinës dhe saktësisë së ndjekjes së protokolleve
 • Kontrakton dhe koordinon operacionet e logjistikes ( p.sh. shoferët e kamionëve) sipas disponueshmerisë dhe kërkesave.
 • Trajtoni mallrat siç duhet për të maksimizuar efikasitetin dhe për të ulur pritjet e klientëve.

Kualifikimet

Kërkesat

 • Arsimi - Diplomë Universitare
 • Përvoja/ekspertiza e punës (numrat e viteve të përvojës, aftësitë teknike)
 • Eksperienca: Përbën avantazh në përzgjedhje, kandidatët që kanë eksperiencë te meparshme pune si magazinier dhe logjistikë

 Aftësi dhe kompetenca shtesë

 • Njohuri të mira të Microsoft Office;
 • Aftësi shumë të mira komunikuese, të zotërojë etikë pune dhe integritet;
 • Njohja e programeve financiare do të përbënte avantazh;
 • Të ketë aftësi të mira organizative të kohës dhe prioriteteve;
 • Aftësi shumë të mira për të ruajtur informacionin konfidencial;
 • Njohuri baze te gjuhes anglez.

Aftësitë personale / sociale (i motivuar, i orientuar drejt qëllimit, i besueshëm, ...)

 • Proaktiv, i pavarur, i aftë për t'i dhënë përparësi detyrave të shumta, aftësi të mira të menaxhimit të kohës
 • Mendje e fortë për përmirësim të vazhdueshëm dhe përmbushje / tejkalim të pritshmërive dhe i aftë për të demonstruar disiplinë dhe konfidencialitet të plotë
 • Aftësia për të marrë vendime të shpejta por racionale.
 • Aftësi të zhvilluara drejtuese, organizative dhe komunikuese
 • Aftësi negociuese dhe aftësi për të ndikuar tek të tjerët
 • Aftësi dhe iniciativë për zgjidhjen e problemeve
 • Vëmendje e madhe ndaj detajeve dhe natyrë investigative

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Dërgoni CV-në tuaj në adresën e mëposhtme të emailit me temën "Logjistikë & Përgjegjës magazine" dhe klikoni lidhjen për të mësuar më shumë rreth nesh:

 Adresa e e-mail : [email protected]

Faqja zyrtare : https://alb.sika.com/


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
SIKA ALBANIA

Sika is a specialty chemicals company with a leading position in the development and production of systems and products for bonding, sealing, damping, reinforcing, and protecting in the building sector and motor vehicle industry. Sika has subsidiaries in 100 countries around the world and manufactures in over 300 factories and over 25000 emplyees.