Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Hotel AFA

STORY ABOUT US As one of the first hotels to provide services in Pristina (and hospitality) exceeding 10 years experience in the field of tourism. Even though in the center of the city, AFA Hotel guests are located within easy reach of key attractions such as Mother Teresa Boulevard, NEW BORN monument, government institutions and international organizations ,but is still nestled in a quiet, safe and sedate district. We offer...

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Prishtinë, Kosovë 31-03-2020 edhe 1 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Turizem
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
31-03-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Hotel Afa

E specializuar në fushë veprimatarinë e shërbimeve hoteliere, me përvojë më shumë se 15 vjeçare, është në proces të ndryshimeve kapitale në infrastrukturen e jashtme dhe të brendshme të hotelit, por edhe në strukturen organizative.Me qëllim të rritjes së kapaciteteve humane, hap konkurs për pozitën:

Shef i Kuzhinës

Kërkojmë t'i bashkohet ekipit tonë të madh përson me atribute të larta, pozitiv dhe profesionist i fushës së gastronomisë, specifike për kuzhinë.
Përgjegjësit:

 • Organizimi i rrjedhes së punës së kuzhinës si nga pikëpamja e personelit por edhe të mjeteve.
 • Sigurohet që personeli kupton detyrat dhe përgjegjësit në kuzhinë.
 • Delegim të përgjegjësive dhe detyrave për personelin e kuzhinës.
 • Monitoron produktivitetin e punonjësve, duke ofruar trajnim të përshtatshëm dhe nevojshëm për personelin e kuzhinës.
 • Informimi i personelit të pritjes për specialitetet e përditshme.
 • Bashkëpunim me kolegët tjerë në kuzhinë.
 • Përgaditje dhe paraqitje tërheqëse e pjates.
 • Përgaditja e menu-së si dhe përgaditja profesionale dhe kualitative e ushqimit.
 • Modifikimi i recetave për të plotësuar nevojat dhe kërkesat e klientëve.
 • Mbajtja e evidences dhe monitorimi i stokut në depo te ushqimit dhe vendosja e porosive.
 • Eksperimentimi me receta dhe sygjerimi i përbërseve të rinj.
 • igurimi në pajtueshmëri me të gjitha rregulloret e shëndetit dhe sigurisë në punë brenda zonës së kuzhinës dhe në depo.
 • Monitoron kalendarin e seminareve dhe konferencave.
 • Aftësi për të bërë Menu sezonale dhe shenimet e normativit.
 • Vendosja dhe menaxhimi i veglave të gatimit dhe të gjitha paisjeve tjera.
 • Teknika të avancuara të gatimit. Merr ankesa nga klientët dhe raporton tek mbikqyrësi.
 • Njohuri dhe respektim i rregullave të sanitarisë.

Aftësitë:

 • Njohuri të avancuara të teknikave të kuzhinës, pjekjes dhe pastërtisë.
 • Aftësi Drejtuese dhe organizative.
 • Aftësi për të qëndruar i/e qetë nën presionin e kohës.
 • Aftësi të menaxhimit të kohës.
 • Njohja e tavolinave suedeze dhe kanape.
 • Njohja e rregullores së sanitarisë.
 • Përvoja e punës.

Detyrat:

 • Sigurohet që personeli i kuzhinës kupton dhe respekton:
 • Doracakun e përgjithshëm për punonjës.
 • Rregulloret dhe procedurat.
 • Implementohen dhe respekton vizioni, misioni dhe vlerat themelore të Kompanisë. Etikën e punës.
 • Respektojnë orarin e punës.
 • Mbajnë pastërtinë në kuzhinë.
 • Të marrin vetë-iniciativa.

Të gjithë kandidatët dhe kanditatet që permbushin kriteret e kërkuara luten të dergojnë CV-të e tyre në emailin: [email protected] deri më datë 16 Mars 2020.

Ju lutem në SUBJEKT të ceket pozita për të cilën aplikoni.
Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".Reklamë
Reklamë
Reklamë
Reklamë